Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Berlin Recycling Volleys z pucharem Niemiec

Berlin Recycling Volleys z pucharem Niemiec

Siatkarze Berlin Recycling Volleys zdobyli kolejne trofeum w tym sezonie. Do zwycięstwa w Superpucharze Niemiec, berlińczycy dołożyli siódmy w historii Puchar Niemiec. W finałowym starciu, podopieczni Joela Banksa, pokonali 3:0 zespół WWK Volleys Herrsching.

siódmy puchar w historii

W meczu finałowym Pucharu Niemiec Berlin Recycling Volleys podejmował zespół WWK Volleys Herrsching. Spotkanie miało dość jednostronny przebieg. Najwięcej emocji było w trzeciej partii, w której mistrzowie Niemiec musieli odrabiać kilkupunktowe straty. Ostatecznie, zespół WWK Volleys Herrsching nie zdołał przedłużyć losów spotkania i całe spotkanie zakończyło się w trzech setach.

Zespół z Berlina okazał się lepszy przede wszystkim w bloku i na zagrywce. Dzięki dobrej grze Schotta i Tammemy, pierwsze dwa sety całkowicie przebiegały pod dyktando faworyta finału. Herrsching podjął walkę w trzecim secie, ale więcej zimnej krwi w końcówce zachowali siatkarze ze stolicy Niemiec. W kluczowym momentach, niezwykle skuteczny okazał się Marek Sotola. MVP finału wybrany został  Johannes Tille, rozgrywający berlińczyków.

cenne zwycięstwo

Zespół z Berlina, nie miał dobrej passy w ostatnim czasie. Podopieczni Joela Banksa, zaliczyli kilka cięższych meczy w lidze oraz odpadli z rozgrywek Ligi Mistrzów. – Tytuł wiele dla nas znaczy. Przez ostatni miesiąc mieliśmy trochę problemów, ale niezwykle ważne jest, że wygraliśmy i zagraliśmy tutaj dobry mecz. Ponieważ większość z nas była tu już w zeszłym roku, byliśmy bardziej skupieni na naszym serwisie, wiedzieliśmy, czego się spodziewać i potrafiliśmy wywierać ciągłą presję na przeciwniku. W zeszłym roku po zwycięstwie była wielka feta, więc zakładam, że teraz będzie podobnie – powiedział po zwycięstwie Johannes Tille, rozgrywający Berlin Recycling Volleys.