Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Berlin Recycling Volleys z pierwszym trofeum w sezonie

Berlin Recycling Volleys z pierwszym trofeum w sezonie

Berlin Recycling Volleys zwyciężył w trzydniowych zmaganiach Bounce House Cup. Turniej rozgrywany wcześniej jako Superpuchar Niemiec, odbywał się w miniony weekend (20-22.10). W finale, berlińczycy bez problemów pokonali VfB Friedrichshafen. Dla drużyny ze stolicy Niemiec jest to pierwsze trofeum w sezonie.

W turnieju wzięło udział 12 drużyn, które w tym roku rywalizować będą w niemieckiej Bundeslidze. Po dwóch dniach zmagań, wyłoniono cztery najlepsze zespoły: Berlin Recycling Volleys, VfB Friedrichshafen, SVG Lüneburg i Helios Grizzlys Giesen.

W finale turnieju spotkali się finaliści poprzedniego sezonu ligowego. Po trzysetowym spotkaniu, siatkarze z Berlina sięgnęli po piąty w historii klubu Superpuchar Niemiec. – Oczekiwania były ogromne i sprostaliśmy roli naszych faworytów. Friedrichshafen dał nam dobre wyzwanie, ale zwyciężyliśmy. To wspaniały początek nowego sezonu – powiedział po meczu kapitan zespołu z Berlina, Ruben Schott.

Trzecie miejsce przypadło drużynie gospodarzy (Helios Grizzlys Giesen), którzy pokonali 3:1 SVG  Lüneburg. – Puchar Bounce House pokazał doskonałą siatkówkę, szczególnie w wykonaniu naszych nowicjuszy. Spodziewamy się sezonu Bundesligi pełnego niespodzianek – powiedział dyrektor zarządzający VBL, Daniel Sattler.

W finałowym starciu, z dobrej strony pokazał się Marek Sotola. Czeski atakujący zdobył dla berlińczyków 20 punktów. Drugim najlepszym punktującym zwycięzców był Francuz Timothee Carle z 13 punktami. Całe spotkanie wyjściowym składzie rozegrał libero Adam Kowalski.