Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Benjamin Toniutti: Start tego sezonu mamy dobry i oby tak dalej

Benjamin Toniutti: Start tego sezonu mamy dobry i oby tak dalej

fot. Strefa Siatkówki

– W pierwszej kolejności staramy się wywierać presję na rywalu zagrywką, co następnie przekłada się na ustawienie szczelnego bloku. Mamy mocnych, atletycznie zbudowanych zawodników. Stephena Boyera, Tomka Fornala, a także środkowych i to przynosi efekty. Trzeba to kontynuować, bo jestem przekonany, że mamy jeszcze rezerwy. Podobnie jest, jeśli chodzi o grę w obronie – mówi rozgrywający Jastrzębskiego Węgla Benjamin Toniutti.

Jak ocenia pan występ waszego zespołu w starciu ze Stalą Nysa., którą pokonaliście 3:0.Benjamin Toniutti: Można powiedzieć, że wykonaliśmy świetną robotę. Zawsze jest bardzo miło, kiedy sezon we własnej hali rozpoczyna się zwycięstwem. Wreszcie zagraliśmy przed własną publicznością, na co bardzo długo czekaliśmy. Trochę to wszystko trwało. Długo czekaliśmy na powrót fanów na trybuny, ale wreszcie się doczekaliśmy i bardzo się z tego powodu cieszymy! To fantastyczne uczucie, kiedy fani mogą oglądać nas „na żywo” i nam dopingują. Przyjemnie grało nam się już w Lublinie, ale wiadomo, że Jastrzębie, to Jastrzębie. Tym bardziej możemy być zadowoleni, że udało nam się zgarnąć komplet punktów.

Generalnie początek sezonu jest dla was udany, bo to już drugie zwycięstwo. Odniesione w dobrym stylu.

– Rzeczywiście tak jest. Teraz musimy tylko kontynuować dobrą passę. Na pewno mamy sporo rzeczy do poprawy, ale istotnie start tego sezonu mamy dobry i oby tak dalej.

Jaki jest plan na resztę sezonu, bo wiadomo, że nie tylko czekają was starcia ligowe, ale też Liga Mistrzów?

– Na pewno będzie to bardzo długi sezon. To czego dokonał Jastrzębski Węgiel do tej pory, to już historia. Idziemy dalej i patrzymy w przód. Podczas kolejnych spotkań, a także podczas każdego treningu musimy pracować cały czas z tą samą myślą. Chcemy bowiem stawać się coraz lepszą drużyną. Te sześć punktów zdobytych w dwóch dotychczasowych meczach na pewno dodadzą nam pewności siebie. Nadal róbmy swoje, a będzie coraz lepiej.

W meczu ze Stalą Nysa dało się zauważyć, że na początku tego sezonu bardzo fajnie funkcjonujecie jeżeli chodzi o blok.

– Już w Lublinie prezentowaliśmy się w tym elemencie dobrze i nie inaczej było w meczu przeciwko Stali Nysa. Oczywiście, że w pierwszej kolejności staramy się wywierać presję na rywalu zagrywką, co następnie przekłada się na ustawienie szczelnego bloku. Mamy mocnych, atletycznie zbudowanych zawodników. Stephena Boyera, Tomka Fornala, a także środkowych i to przynosi efekty. Trzeba to kontynuować, bo jestem przekonany, że mamy jeszcze rezerwy. Podobnie jest, jeśli chodzi o grę w obronie.

źródło: sportdziennik.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę