Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Benjamin Toniutti: W naszej grze jest więcej automatyzmu

Benjamin Toniutti: W naszej grze jest więcej automatyzmu

fot. Klaudia Piwowarczyk

Meczem ze Stalą Nysa siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozpoczną nowy sezon PlusLigi. Kędzierzynianie są jednym z pretendentów do mistrzostwa Polski. – Uważam, że jesteśmy dobrze ułożeni pod względem fizycznym, technicznym i mentalnym. Pracowaliśmy nad tym długo i widać efekty. Czujemy się gotowi na wszystko – mówił w rozmowie z Super Expressem rozgrywający ZAKSY Benjamin Toniutti.

 Jeśli ktoś przed ligą pokazał moc, to na pewno wy, dominując w ostatnim turnieju przedsezonowym z udziałem mocnych rywali.Benjamin Toniutti: – Po pierwsze, kiedy do wzięcia jest konkretne trofeum, to zawsze wyzwala w nas mobilizację. Po drugie, odbyliśmy naprawdę dobre przygotowania i czuliśmy się znakomicie. ZAKSIE pomaga też fakt, że nie robiła wielu zmian przed sezonem, trzon składu pozostał, a dojście Kuby Kochanowskiego tylko nas wzmocniło.

W meczach towarzyskich współpracował pan z Kubą tak płynnie, jakbyście to robili od lat.

– Kiedy do nas przyszedł, narzekał na bark, więc nieco opóźniło się jego wejście w pełny trening i nie ułatwiało zgrania. Wolelibyśmy mieć na to więcej czasu. Jednak to jest znakomity zawodnik, świetnie czujący się w ataku nad siatką, więc złapaliśmy rytm bez trudu.

ZAKSA zmieniła się najmniej z drużyn czołówki. To zaprocentuje?

– W naszej grze jest więcej automatyzmu. Stopniowo poznajemy też i wdrażamy się w filozofię siatkarską trenera Nikoli Grbicia. Uważam, że jesteśmy dobrze ułożeni pod względem fizycznym, technicznym i mentalnym. Pracowaliśmy nad tym długo i widać efekty. Czujemy się gotowi na wszystko.

Cały wywiad Marka Żochowskiego w Super Expressie

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved