Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Benjamin Toniutti: Drużyna miała w sobie wielki ogień

Benjamin Toniutti: Drużyna miała w sobie wielki ogień

fot. Klaudia Piwowarczyk

Jastrzębski Węgiel triumfował w finale PlusLigi, odzyskują po dwóch latach tytuł mistrzów kraju. – To niesamowite uczucie. Sezon jest bardzo długi, zagraliśmy wiele meczów. Ten trzeci mecz był perfekcyjny od początku do końca. Nie było jednego elementu, który by decydował. Zagraliśmy kompletną siatkówkę – cieszył się po ostatnim meczu Benjamin Toniutti, rozgrywający Jastrzębskiego Węgla.

– To bardzo miłe uczucie wygrać PlusLigę, patrząc na to jak silna jest to liga. To niesamowite uczucie wygrać przed naszymi kibicami. Drużyna miała w sobie wielki ogień. Rozmawiałem z Trevorem i Stephenem przed meczem, że trzeba się cieszyć grą – dodał Toniutii.Rozgrywający podkreślił, że ważne jest, że udało im się rozstrzygnąć finał w trzech spotkaniach. – Dobrze również, że graliśmy tylko trzy mecze. To nie koniec, mamy teraz czas na przygotowanie się do finału Ligi Mistrzów. Musimy być dumni z tytułu mistrza Polski, ale za dwa, trzy dni musimy się skupić na kolejnym celu.

Radości i dumy nie ukrywał również Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla: – Cieszy oczywiście mistrzostwo Polski. Ale pamiętamy sprzed dwóch lat mistrzostwo Polski w tej hali, również w finale przeciwko drużynie z Kędzierzyna-Koźla, tyle że przy pustej hali. Tym razem hala pękała w szwach. Piękny doping kibiców, wspólna radość z tego zwycięstwa i przede wszystkim jakość. Jakość, z którą pokonaliśmy rywala. Z ZAKSĄ tworzymy piękną historię nie tylko tę z sprzed 10-15 lat, ale taką świeżą. Wygrywamy mistrzostwo Polski, a na deser Turyn. Cieszę się, że takie sukcesy pojawiają się regularnie. Wiem, że ciężko będzie utrzymać się na fali, ale teraz cieszymy się z tego, co mamy. 

Prezes jastrzębskiego zespołu podkreślił, że teraz jego zespół powalczy o trofeum w Lidze Mistrzów. – To nie jest koniec sezonu. Cieszymy się, ale mamy z tyłu głowy, że przed nami jeszcze ten najważniejszy mecz – 20 maja w Turynie. Wydarzenie historyczne dla Jastrzębskiego Węgla, ale i dla polskiej siatkówki.

Trener Marcelo Mendez był bardzo dumny z gry, którą zaprezentowali jego gracze. – Zagraliśmy bardzo dobrze. W przyjęciu, bloku czy ataku – w każdym elemencie zagraliśmy świetnie. Cieszę się i jestem dumny z moich zawodników. Zagrali niesamowitą siatkówkę. Na 10 setów w finale wygraliśmy 9. Gratulacje dla moich zawodników, dla klubu, zrobiliśmy razem świetną robotę.

GALERIA Z MECZU

GALERIA Z DEKORACJI

źródło: Jastrzębski Węgiel - inf. prasowa, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę