Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Benjamin Toniutti: Ćwierćfinały będą trudną przeprawą

Benjamin Toniutti: Ćwierćfinały będą trudną przeprawą

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wywiązali się z roli faworyta i po trzech setach pokonali VfB Friedrichshafen w swoim ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. – VfB Friedrichshafen zagrało dobre spotkanie, to bardzo fizyczna drużyna, nakładają na rywali dużo presji i nie popełniają dużo błędów. To na pewno nie był najlepszy Jastrzębski Węgiel, ale był skupiony, grający drużynowo i trzymający się razem do samego końca. To jest bardzo fajne – stwierdził po spotkaniu rozgrywający Benjamin Toniutti.

Jastrzębski Węgiel zwycięstwem 3:0 nad VfB Friedrichshafen zakończył rywalizację w fazie grupowej Ligi Mistrzów. – W pierwszych dwóch setach mieliśmy gorsze momenty, z których udawało nam się wychodzić. W pierwszym secie w połowie partii, w drugim pod jego koniec, a w trzecim secie prawie cały czas prowadziliśmy, ale nie zamknęliśmy go zdecydowanie, bo popełnialiśmy dużo błędów. Przestaliśmy nakładać presję na przeciwnika, nie graliśmy tak agresywnie i to jest nasz błąd, nie możemy go więcej popełniać. Reakcja drużyny na te boiskowe wydarzenia była bardzo dobra, ponieważ byliśmy trochę w tarapatach, będzie tak pewnie jeszcze parę razy w czasie tego sezonu, ale najważniejsze jest być cały czas w grze. To jest najważniejszy punkt tego dnia. VfB Friedrichshafen zagrało dobre spotkanie, to bardzo fizyczna drużyna, nakładają na rywali dużo presji i nie popełniają dużo błędów. To na pewno nie był najlepszy Jastrzębski Węgiel, ale był skupiony, grający drużynowo i trzymający się razem do samego końca. To jest bardzo fajne – powiedział po meczu Benjamin Toniutti.Fajnie, że wygrywamy za trzy punkty w trzech setach. To daje nam 100% szanse pierwszego miejsca, gdzie jesteśmy rozstawieni. To nas bardzo cieszy, bo teoretycznie trafimy na słabszą drużynę w ćwierćfinale. Zwycięzców się nie sądzi. Cieszy, że potrafimy w trzech setach zamknąć mecz z dobrą drużyną i na tym się skupmy. Teraz mamy gdańszczan, kolejna drużyna, która jest na fali, ostatnio pokonali ZAKSĘ, więc na pewno możemy się spodziewać ciężkiego spotkania – stwierdził Tomasz Fornal.

Dla jastrzębian było to czwarte zwycięstwo z rzędu za komplet punktów po tym, jak na przełomie roku zaliczyli serię trzech porażek. – Wygrywamy w końcu mecze po trzech porażkach z rzędu. To oczywiście dobrze, ale nie możemy zapominać tego, co było miesiąc temu. W dalszym ciągu jesteśmy dalecy od naszego idealnego grania, które chcielibyśmy prezentować. Najważniejsze jest dalej pracować nad sobą w skupieniu i przede wszystkim zespołowo. Musimy niezmiennie tak funkcjonować, bo tylko tak będziemy mogli być w swojej najlepszej formie w najważniejszym momencie. Teraz znowu gramy co trzy dni, musimy się więc skupić już na meczu z gdańszczanami, którzy prezentują teraz świetną formę. Tak więc pełne skupienie na ten mecz – podkreślił Toniutti.

Jastrzębianie wiedzieli, że będą najlepszą drużyną w swojej grupie i automatycznie awansują do ćwierćfinału, ale po swoim spotkaniu nie znali jeszcze przeciwnika. – Ważną kwestią jest to, że nie jest to normalna sytuacja, że mecze nie rozgrywają się w tym samym czasie. Tak myślę. Wydaje mi się, że Halkbank grał jeszcze wcześniej, bo są w innej strefie czasowej. Ale zobaczymy, jak obejrzymy resztę meczów, z kim przyjdzie nam zagrać. Z pewnością, jeżeli wszystkie trzy polskie zespoły wyjdą ze swoich grup, to będzie znaczne prawdopodobieństwo, że na siebie trafimy. Przynajmniej podróż byłaby krótka, ale polskie drużyny są bardzo mocne i dobrze o tym wiemy. Z kimkolwiek nie zagramy, ćwierćfinały będą trudną przeprawą – powiedział Benjamin Toniutti. Obecnie wiadomo już, że Jastrzębski Węgiel czeka na zwycięzcę pary VfB Friedrichshafen – Tours VB.

źródło: Jastrzębski Węgiel - YouTube, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę