Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Benjamin Toniutti: To był spokojny i szybki mecz

Benjamin Toniutti: To był spokojny i szybki mecz

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Jesteśmy w dobrym momencie. Gramy fajną siatkówkę. Seria dziesięciu wygranych meczów bez straty seta bardzo nas cieszy, ale ona kiedyś na pewno się skończy. Przegramy sety, może nawet mecze, dlatego lepiej skupić się na dalszej pracy – powiedział Benjamin Toniutti, rozgrywający Jastrzębskiego Węgla po wygranej z VfB.

Trwa dobra passa siatkarzy Jastrzębskiego Węgla, którzy w Lidze Mistrzów nie stracili jeszcze nawet seta. W czwartkowy wieczór pokonali na wyjeździe VfB, nie pozwalając gospodarzom na zbyt wiele. – Uważam, że był to dla nas dobry mecz. Wywieźliśmy stąd trzy punkty, nie tracąc żadnego seta. To był spokojny i szybki mecz. Oczywiście, dla naszych rywali nie było to łatwe spotkanie, bo dopiero co wyszli z kwarantanny, więc nie mieli zbyt wiele czasu na trening – powiedział Benjamin Toniutti, rozgrywający mistrza Polski.Goście praktycznie od początku do końca spotkania dyktowali warunki gry. Nie było momentu, w którym wynik wymknąłby się im spod kontroli. – Pokazaliśmy swoją moc. Podeszliśmy do przeciwników z respektem, ale zagraliśmy twardo i sięgnęliśmy po zwycięstwo. Do Jastrzębia-Zdroju możemy wracać z podniesionym czołem – dodał jeden z filarów śląskiej drużyny.

Podopieczni Andrei Gardiniego w ostatnich tygodniach kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Na swoim koncie mają dziesięć wygranych z rzędu. – Jesteśmy w dobrym momencie. Gramy fajną siatkówkę. Seria dziesięciu wygranych meczów bez straty seta bardzo nas cieszy, ale ona kiedyś na pewno się skończy. Przegramy sety, może nawet mecze, dlatego lepiej skupić się na dalszej pracy, tym bardziej, że przed nami starcia z wymagającymi rywalami – ocenił francuski rozgrywający.

Po powrocie z Niemiec jastrzębianie na odpoczynek nie mają co liczyć, ponieważ już w niedzielę rozegrają kolejne spotkanie, tym razem w PlusLidze zmierzą się z zespołem z Rzeszowa. – Po niecałych trzech dniach od poprzedniego meczu podejmiemy Asseco Resovię, potem mamy ważny pojedynek w Pucharze Polski, a następnie wyjazd do Bełchatowa. Czeka nas trudny tydzień, dlatego dobrze się stało, że trener rotował składem i część z nas mogła odpocząć – zakończył Benjamin Toniutti.

źródło: inf. własna, Jastrzębski Węgiel - YouTube

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę