Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Beniaminek I ligi kobiet wygrał turniej w Białymstoku

Beniaminek I ligi kobiet wygrał turniej w Białymstoku

fot. Lidia Jaźwińska

Białostockie siatkarki zajęły trzecie miejsce na turnieju KS BAS CUP, którego były gospodyniami. Dla Podlasianek była to próba generalna przez rozgrywkami I ligi. Turniej wygrał zespół beniaminka I ligi kobiet – Nike Węgrów. Co ciekawe, mająca występować w ekstraklasie drużyna Legionovii zajęła ostatnie, czwarte miejsce.

Przetarcie było emocjonujące, bo białostocka drużyna stoczyła dwa pięciosetowe boje, przegrywając po tie-breaku z Nike Węgrów i zwyciężając 3:2 z, występującą w Tauron Lidze, IŁ Capital Legionovię Legionowo.Jestem zadowolony z tego, co pokazała drużyna na tych zawodach. Z Nike potrafiła wyciągnąć wynik z 0:2 na 3:2 przy dużych rotacjach w składzie, a potem pokonać ekstraklasowego przeciwnika po bardzo dobrym spotkaniu – ocenia trener białostoczanek Sebastian Grzegorek.

W trakcie turnieju zagrały wszystkie zawodniczki, tworzące kadrę BAS-u KB Białystok. – Najbardziej cieszy mnie to, że mam 13 siatkarek, które prezentują wyrównany poziom i gdy ktoś wchodzi na parkiet, to nie obniża jakości gry zespołu. Przed meczami ligowymi to bardzo dobry prognostyk. A we wtorek dołączy do nas jeszcze jedna zawodniczka, która będzie wzmocnieniem na pozycji środkowej – dodaje szkoleniowiec Podlasianek.

Półfinały:
BAS KB Białystok – Nike Węgrów 2:3
LOS Nowy Dwór Mazowiecki – IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:2

O 3. miejsce:
BAS KB Białystok – Legionovia 3:2

Finał: 
Nike – LOS Nowy Dwór Maz. 3:1

źródło: poranny.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę