Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Będą zmiany w strukturach Czarnych Radom. Zagumny nowym prezesem?

Będą zmiany w strukturach Czarnych Radom. Zagumny nowym prezesem?

fot. Klaudia Piwowarczyk

Od kilku sezonów w Cerrad Enei Czarnych Radom nie dzieje się najlepiej. W zakończonych niedawno rozgrywkach radomianie zajęli przedostatnie miejsce, wyprzedzając jedynie spadkowicza z PlusLigi – BBTS Bielsko-Biała. W klubie pożegnano aż 12 siatkarzy, ale zapowiada się, że to nie koniec zmian. Jak udało się dowiedzieć portalowi cozadzien.pl nowy ma być również prezes klubu, którym ma zostać Paweł Zagumny.

Słabsze sezony w wykonaniu Czarnych Radom nie pozostały bez echa. W zespole dojdzie do wielu zmian, już pożegnano aż 12 zawodników, którzy w rozgrywkach 202/2023 bronili barw radomskiego klubu. Nadchodzi czas na zmiany w strukturach klubu. Nowym prezesem ma zostać Paweł Zagumny, który zastąpi na stanowisku Dariusza Fryszkowskiego. Ten pełnił tę funkcję od lutego 2022 roku zastępując wtedy Wojciecha Stępnia.

Paweł Zagumny jedno z bardziej znanych w środowisku siatkarskim nazwisk. Wielokrotny reprezentant Polski aż 430 razy zakładał biało-czerwoną koszulkę, a w 2014 roku zdobył z polska kadrą mistrzostwo świata. Zanim jednak zdobywał medale reprezentacyjne, swoją karierę rozgrywający rozpoczynał w… Czarnych Radom, gdzie występował przez dwa sezony w połowie lat 90′. W Radomiu zdawał też maturę.

Po zakończeniu sportowej kariery Zagumny przez kilka miesięcy był prezesem Polskiej Ligi Siatkówki (w latach 2019-2020), a wcześniej był też wiceprezesem i dyrektorem Onico Warszawa, który aktualnie w rozgrywkach pod nazwą Projekt Warszawa. Oprócz tego Zagumny prowadzi swoją akademię siatkarską i teraz ma zostać włodarzem Czarnych.  W czwartek, 1 czerwca w klubie ma odbyć się specjalna konferencja prasowa, na której ma zostać potwierdzona zmiana na stanowisku prezes Cerrad Enei Czarnych Radom.

Cały materiał w serwisie cozadzien.pl

źródło: cozadzien.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved