Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Będą sparingi biało-czerwonych? Znamy rywali i ewentualny termin!

Będą sparingi biało-czerwonych? Znamy rywali i ewentualny termin!

fot. Aleksandra Twardowska

Jak nieoficjalnie dowiedziała się ,,Strefa Siatkówki” Polacy będą gospodarzami jednego z turniejów towarzyskich. Spotkania odbędą się najprawdopodobniej w dniach 27-29 lipca, a zawodnicy prowadzeni przez Vitala Heynena zmierzą się w nich z dwoma drużynami, które przygotowują się do mistrzostw Europy w 2021 roku. Na przeszkodzie w organizacji turnieju mogą stanąć jednak zamknięte granice.

Na początku czerwca polscy siatkarze rozpoczęli zgrupowanie w Spale. Drużyna prowadzona przez Vitala Heynena nie weźmie w tym roku udziału w żadnej oficjalnej imprezie, lecz przygotowania do następnego sezonu reprezentacyjnego, w którym odbędą się m.in. igrzyska w Tokio oraz mistrzostwa Europy, trwają pełną parą. Mistrzowie świata powalczą więc w sparingach. Jednym z etapów ma być turniej towarzyski, który odbędzie się w dniach 27-29 lipca. Nie wiadomo jeszcze w jakim mieście się on odbędzie ani czy kibice będą mogli oglądać mecze z trybun, ale prawdopodobnie wszystkie spotkania będą transmitowane w telewizji lub w internecie.

W turnieju wezmą udział trzy reprezentacje, a przeciwnikami Polaków będą mają być kadry Finlandii oraz Estonii. To właśnie te kraje, wraz z Polską i Czechami, będą współgospodarzami przyszłorocznych mistrzostw Europy siatkarzy. Główną przeszkodą w organizacji lipcowych spotkań mogą być jednak zamknięte granice, ale jak na razie wszystko wskazuje na to, że mecze się odbędą. Trzy federacje miały potwierdzić swoje zainteresowanie udziałem w turnieju, a z inicjatywą jego organizacji miała wyjść polska federacja i trenerzy wszystkich trzech drużyn.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved