Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Bech Pro Tour Tepic: Polacy przegrali w fazie play-off

Bech Pro Tour Tepic: Polacy przegrali w fazie play-off

Chociaż Bartosz Łosiak i Michał Bryl świetnie rozpoczęli zmagania w turnieju z cyklu Beach Pro Tour Elite w Tepic, to drugi dzień przyniósł im mniej szczęścia. W meczu, którego stawką był bezpośredni awans do ćwierćfinału, z holenderską dwójką – Stefan Boermans i Yorick De Groot – przegrali 0:2. W fazie play-off musieli uznać wyższość czeskiego duetu Perusic/Schweiner i tym samym pożegnali się z turniejem.

Początek meczu przyniósł wyrównaną grę obu teamów. Na dwupunktowe prowadzenie Polacy wyszli dzięki blokowi Bryla (9:7). Wtedy wyższy bieg wrzucili rywale, którzy wywalczyli cztery punkty z rzędu. Holendrzy powiększali przewagę, a w konsekwencji wygrali pierwszego seta po ataku Boermansa,

Holendrzy zdecydowanie złapali wiatr w żagle, świetnie rozpoczęli drugą odsłonę meczu (4:1). Biało-czerwoni wyrównali na 7:7 i dość długo toczyła się walka punkt za punkt. Polacy próbowali przełamać ten impas, jednak w  walce na przewagi lepsi okazali się tego dnia Holendrzy. Ostatnią akcję meczu zakończył De Groot i zakończył seta wynikiem 23:21.

Łosiak/Bryl (POL) – Boermans/De Groot (NED) 0:2
(16:21, 21:23)

Po porażce z Holendrami Łosiak i Bryl rywalizowali dalej w fazie play-off. Tu los zetknął ich z Czechami – Perusiciem i Schweinerem. Biało-czerwoni świetnie rozpoczęli mecz i szybko wyszli na prowadzenie 7:2. Podrażnieni wcześniejszą porażką, szybko zdobyli wysoką przewagę i dominowali w każdym elemencie. Efektem dobrej gry było zwycięstwo do 12.

Dobrze rozpoczęli również drugiego seta (5:2), jednak wtedy czeska para poprosiła o czas. Szybkie skorygowanie taktyki przyniosło efekty. Perusic i Schweiner zaczęli grać zdecydowanie lepiej i to oni zaczęli dominować. Nie wypuścili zdobytego prowadzenia z rąk, wygrywając seta do 16.  O wyniku meczu zadecydował tie-break. Lepiej rozpoczęli go Bryl i Łosiak, jednak rywale świetnie zagrali blokiem. Nie tylko wyrównali stan seta, ale bardzo sami zdobyli przewagę i to aż pięciopunktową. Na tym etapie polskiej drużynie było już ciężko odrobić straty i ostatecznie przegrali 10:15 i cały mecz 1:2, a także pożegnali się z turniejem.

Perusic/Schweiner (CZE) – Łosiak/Bryl (POL) 1:2
(12:21, 21:16, 15:10)

źródło: fivb.com, inf. własna