Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach ProTour Collangatta: Kolejna wygrana Polaków w Australii

Beach ProTour Collangatta: Kolejna wygrana Polaków w Australii

W australijskim mieście Collangatta trwa turniej z cyklu Beach ProTour Futures. Bierze w nim udział jedna polska para – Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski, która odniosła w nim kolejną wygraną. Tym razem pokonała 2:1 rywali z Nowej Zelandii. Tym samym nasi siatkarze z pierwszego miejsca w grupie awansowali do ćwierćfinału turnieju i spokojnie czekają na kolejnych rywali.

Jak na razie australijska Coolangatta jest szczęśliwa dla Jakuba Zdybka i Pawła Lewandowskiego, którzy rywalizują w turnieju Beach ProTour Futures. Biało-czerwoni w grupie B odnieśli drugie zwycięstwo. Wczoraj bez straty seta ograli gospodarzy, a w piątek więcej problemów sprawili im reprezentanci Nowej Zelandii – O’Dea/Reid.

Zdybek i Lewandowski źle weszli w mecz. Niemal od jego początku na piasku dominowali rywale, którzy skuteczniej prezentowali się na siatce i popełniali mniej błędów. Biało-czerwoni mieli problemy ze złapaniem odpowiedniego rytmu gry i z pozytywnym kończeniem swoich akcji. W efekcie przeciwnicy kontrolowali boiskowe wydarzenia, triumfując w premierowej odsłonie 21:14.

W drugim secie Polacy uspokoili swoją grę i zaczęli coraz częściej przejmować inicjatywę na boisku. Gra Nowozelandczyków nie była już tak skuteczna i pozbawiona błędów. Tym razem to oni przegrywali kluczowe akcje, co pozwoliło Zdybkowi i Lewandowskiemu wypracować sobie niewielką przewagę. W tej części meczu to biało-czerwoni byli górą (21:17). Najwięcej emocji przyniosła decydująca odsłona. W niej żaden z duetów nie zamierzał odpuszczać, a losy spotkania musiała rozstrzygnąć batalia na przewagi. W niej więcej zimnej krwi zachowali Polacy, którzy wygrali 16:14.

Zdybek/Lewandowski POL – O’Dea/Reid NZL 2:1
(14:21, 21:17, 16:14)