Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Zdybek i Lewandowski odpadli w eliminacjach

Beach Pro Tour: Zdybek i Lewandowski odpadli w eliminacjach

Nie udało się Jakubowi Zdybkowi i Pawłowi Lewandowskiemu awansować do kolejnej rundy eliminacji turnieju Beach Pro Tour rozgrywanego w brazylijskiej Saquaremie. Polacy szybko pożegnali się z marzeniami o grze w fazie grupowej imprezy, przegrywając pierwsze starcie w dwóch setach z reprezentantami Francji Julienem Lyneelem i Remim Bassereau.

Przed tygodniem Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski rywalizowali z francuską parą Julien Lyneel/Remi Bassereau w kwalifikacjach do turnieju Beach Pro Tour w Itapemie. Wówczas Polacy musieli uznać wyższość rywali, którym ulegli w trzech setach. W Saquaremie stanęli więc przed szansą rewanżu, ale i tym razem lepsi od nich okazali się Trójkolorowi.  W pierwszej partii pokonali biało-czerwonych różnicą czterech oczek (21:17). W drugiej odsłonie polski duet nie zdołał odwrócić losów rywalizacji. Od początku seta ponownie na boisku dominowali bowiem Francuzi. Tym razem ich przewaga była jeszcze bardziej wyraźna niż w secie otwarcia. Lyneel i Bassereau triumfowali aż 21:14 i to oni zameldowali się w kolejnej rundzie eliminacji.

W turnieju głównym biało-czerwonych reprezentować będzie zatem tylko jeden męski duet. W piątek rywalizację w fazie grupowej rozpoczną Piotr Kantor i Maciej Rudol.

Lyneel/Bassereau [FRA] – Zdybek/Lewandowski [POL] 2:0
(21:17, 21:14)