Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Włoskie srebro dla polskiej pary Kociołek/Łodej

Beach Pro Tour: Włoskie srebro dla polskiej pary Kociołek/Łodej

Katarzyna Kociołek i Marta Łodej wywalczyły złote medale w Beach Pro Tour Futures, rozgrywanym we włoskim Lecce. Polski duet w finale zawodów w tie-breaku musiał uznać wyższość pary gospodarzy Bianchini/Scampoli.

Choć to Włoszki wyszły pierwsze na prowadzenie, to Katarzyna Kociołek po dobrej zagrywce wykorzystała kontrę i przejęła je dla polskiej pary. Jej kolejna kontra, a chwilę wcześniej as serwisowy Marty Łodej pozwoliły Polkom odskoczyć na 6:3. Jednak Bianchini zaczęła posyłać na polską stronę asa za asem i odzyskała minimalną przewagę dla ekipy gospodarzy (7:6).  Dobre zagrywki rywalek pozwoliły im prowadzić 15:12. Łodej i Kociołek wzięły przerwę i ta pomogła, a biało-czerwone wróciły do swojej gry. W polu serwisowym szalała Łodej i było już 19:17. Wydawało się, że Włoszki zupełnie się pogubiły, ale Bianchini jeszcze posłała asa serwisowego. Polki nie oddały tej szans i udanym atakiem zamknęły seta pierwszego.

Kolejną odsłonę rozpoczęła wyrównana walka, ale reprezentantki gospodarzy zaczęły kończyć akcję za akcją i wypracowały przewagę (6:3), ale Kociołek zagrywką zniwelowała ją do stanu 7:6. Polki cały czas goniły wynik, udało się im wyrównać (10:10), ale zaraz znowu na czele były rywalki. Obie pary grały głównie punkt za punkt i dopiero kontra Claudii Scampoli zwiększyła dystans do dwóch oczek (19:17). Włoszki go utrzymały i doprowadziły do tie-breaka.

W niego lepiej weszły reprezentantki Italii, skuteczna była zwłaszcza Scampoli. Biało-czerwone musiały gonić wynik (3:6), ale nie wychodziło im to. Gdy Bianchini ponownie pokazała swoje umiejętności w polu serwisowym różnica była już znaczna (11:5). Polska dwójka nie była w stanie nic już zrobić i to rywalki zdobyły złote medale.

Bianchini/Scampoli (ITA) – Kociołek/Łodej (POL) 2:1
(19:21, 21:19, 15:10