Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Warszawa: Polacy kończą na drugim stopniu podium

Beach Pro Tour Warszawa: Polacy kończą na drugim stopniu podium

Polska para – Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak, w meczu finałowym turnieju Beach Pro Tour Futures na warszawskiej Moncie, zmierzyli się z łotewskim duetem – Plavins/Fokerots. Początek spotkania był wyrównany, jednak w końcówce pierwszego seta lepsi okazali się Łotysze, a w drugiej partii przejęli oni całkowicie kontrolę nad sytuacją na boisku i ostatecznie to oni mogli cieszyć się z wygranej. Biało-czerwoni natomiast zakończyli turniej na drugim miejscu.

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane. Żadna z drużyn nie była w stanie wypracować większej przewagi, a wynik oscylował wokół remisu. Sytuacja nie uległa zmianie aż do samego końca inauguracyjnej partii. Pierwsi piłkę setową wywalczyli Łotysze po skutecznym ataku Martinsa Plavinsa (20:19). Biało-czerwoni nie dali im jednak zakończyć jej w pierwszej szansie. Dopiero przy piątej próbie udało się siatkarzom z Łotwy zamknąć seta i to po błędzie Polaka (26:24).

Już na początku drugiej odsłony zawodniczy z Łotwy wypracowali kilkupunktowe prowadzenie (6:3), które następnie skutecznie utrzymywali. Biało-czerwoni oczywiście starali się doprowadzić do wyrównania, jednak rozpędzeni Łotysze ni ułatwiali im sprawy. Po autowym ataku Jędrzeja Brożyniaka duet z Łotwy prowadził już 15:10 i pewnie zmierzał po wygraną w meczu i całym turnieju. Atak Martinsa Plavinsa dał łotewskiej parze piłkę meczową (20:15), a atak Kristansa Fokerotsa ją zakończył.

Brożyniak/Janiak (POL) – Plavins/Fokerots (LAT) 0:2
(24:26, 16:21)