Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour w Nuvali: Polacy odpadli po walce

Beach Pro Tour w Nuvali: Polacy odpadli po walce

Dla polskich duetów Beach Pro Tour w Nuvali dobiegł już końca. Pierwsze z rywalizacji odpadły Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz. Polki po dwóch porażkach w fazie grupowej pożegnały się z turniejem. Lepiej na tym etapie radzili sobie Piotr Kantor i Jakub Zdybek, którzy wygrali swoją grupę. Niestety, biało-czerwoni w pierwszej rundzie fazy pucharowej, musieli uznać wyższość Hiszpanów.

walka o ćwierćfinał

Pierwszy set spotkania o ćwierćfinał, rozpoczął się od wyrównanej gry, ale minimalne prowadzenie od początku mieli Piotr Kantor i Jakub Zdybek (6:5). Przy dobrych zagrywkach Zdybka biało-czerwoni mogli liczyć na powiększanie przewagi (9:6). Seria udanych kontr, tuż przed przerwą techniczną, pozwoliła odskoczyć Polakom na pięć „oczek” (13:8). W drugiej części seta, niezwykle skuteczny w ataku był Piotr Kantor (16:12). Polski duet bronił wypracowanego prowadzenia i mimo lekkich przestojów, Kantor i Zdybek doprowadzili pierwszą partię do końca, wygrywając 21:17.

Druga partia od początku lepiej układała się dla doświadczonych Hiszpanów (5:2). Herrera i Gavira poprawili swoją zagrywkę, która skutecznie utrudniała grę Zdybkowi (10:7). Polacy wyraźnie stracili na skuteczności swojego ataku i popełniali więcej błędów niż w pierwszym secie (9:12). Biało-czerwoni starali się odrabiać straty, lecz te powiększały się (13:17). W samej końcówce, polski duet zbliżył się do przeciwnika na jeden punkt, lecz to nie wystarczyło (17:18). Hiszpanie szybko wrócili na dobre tory, wygrywając trzy ostatnie akcje w secie (21:17).

horror w tie-breaku

O zwycięstwie musiał zadecydować tie-break, który jak się potem okazało, był niezwykle emocjonujący. Początek seta, to gra punkt za punkt i skuteczne zagrania obu zespołów (6:6). Zarówno Polacy jak i Hiszpanie, zanotowali w tym secie podobną ilość bloków oraz punktowych zagrywek. Przez dłuższy czas, trudno było wskazać, który duet jest bliżej zwycięstwa (10:10). Oba zespoły, stworzyły ciekawe widowisko doprowadzając do emocjonującej końcówki (13:13). W najważniejszym fragmencie seta, raz jeden, raz drugi zespół miał piłki meczowe (18:18). Obie drużyny zafundowały kibicom prawdziwy „rollercoaster” i niebywale długą grę na przewagi (21:21). Ostatecznie po ponad godzinie trwającym meczu, lepsi okazali się doświadczeni Hiszpanie (24:22).

Kantor/Zdybek [POL] – Herrera/Gavira [ESP] 1:2
(21:17, 17:21, 22:24)

źródło: en.volleyballworld.com, inf. własna