Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour w Gstaad: Kolejny trudny, ale przegrany mecz Kantora i Rudola

Beach Pro Tour w Gstaad: Kolejny trudny, ale przegrany mecz Kantora i Rudola

Piotr Kantor i Maciej Rudol rozegrali kolejny mecz w turnieju z cyklu Beach Pro Tour w szwajcarskim Gstaad. Polacy w fazie grupowej ponieśli pierwszą porażkę. Źle zaczęli mecz z Austriakami, ale doprowadzili do tie-breaka, którego jednak przegrali.

Piotr Kantor i Maciej Rudol udanie zaczęli zmagania w turnieju Beach Pro Tour w szwajcarskim Gstaad. Biało-czerwoni w pierwszym meczu fazy grupowej pokonali Brazylijczyków, zaś w drugim przyszło im się zmierzyć z austriackim duetem – Horl/Horst.

Początek meczu stał pod znakiem walki cios za cios, ale z czasem inicjatywę zaczęli przejmować Austriacy, którzy odskoczyli od Polaków na 11:8. Kantor z Rudolem próbowali odrabiać straty, ale to ich rywale dyktowali warunki gry (16:12). Biało-czerwoni mieli ogromne kłopoty ze zdobywaniem punktów, co skrzętnie wykorzystali Austriacy, którzy w premierowej odsłonie triumfowali 21:14.

W drugim secie poszli za ciosem, szybko odskakując na 5:2. Ale tym razem biało-czerwoni zerwali się do walki, doprowadzając do remisu (7:7). W kolejnych minutach wynik oscylował wokół remisu, a Kantor z Rudolem nie pozwalali uciec przeciwnikom (12:13). Przegrywali jeszcze 14:16, ale popisali się piorunującą końcówką. W niej Austriacy kompletnie się pogubili, a skuteczna gra Polaków pozwoliła im doprowadzić do tie-breaka (21:17).

W nim próbowali nie zwalniać tempa, co początkowo im się udało. Wyszli nawet na prowadzenie 5:3, ale rywale szybko odrobili straty. Im bliżej końca meczu, tym to oni zaczęli przejmować inicjatywę na piasku (10:8). Mimo że Kantor z Rudolem dzielnie walczyli, to w końcówce nie udało im się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. To Austriacy triumfowali 15:13, co oznacza, że Kantor/Rudol zakończyli zmagania w Pro Tour w Gstaad.

Horl/Horst AUT – Kantor/Rudol POL 2:1
(21:14, 17:21, 15:13)

W czwartek kolejny mecz w turnieju rozegrają Bryl/Łosiak. Ich rywalami będzie brazylijski duet Evandro/Álvaro Filho.