Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Udany początek Bryla i Łosiaka

Beach Pro Tour: Udany początek Bryla i Łosiaka

Od zwycięstwa zmagania w fazie grupowej turnieju Beach Pro Tour rozgrywanego w brazylijskiej Itapemie rozpoczęli Michał Bryl i Bartosz Łosiak. Polacy w pierwszym meczu pokonali gospodarzy 2:0, choć obie partie rozstrzygały się dopiero w końcówkach.

W turnieju głównym Beach Pro Tour w brazylijskiej Itapemie wystartowała jedna polska para, Michał Bryl i Bartosz Łosiak, którzy mają za sobą bardzo udany start w Meksyku, gdzie jeden z turniejów wygrali, a w drugim uplasowali się na czwartym miejscu. Zmagania w Brazylii zaczęli od rywalizacji w grupie B, a ich pierwszymi przeciwnikami byli gospodarze Arthur/Adrielson.

Początek meczu był bardzo wyrównany, a żadna z par nie potrafiła wypracować sobie większej przewagi. Jako pierwsi uczynili to Brazylijczycy, którzy odskoczyli na 11:9, ale biało-czerwoni dzięki asowi serwisowemu Bartosza Łosiaka odrobili straty (14:14). Później wyszli nawet na prowadzenie 19:17, a duża w tym zasługa zagrywki Michała Bryla, ale rywale doprowadzili do zaciętej końcówki. W niej ostatnie słowo należało do Polaków, którzy triumfowali 21:19.

W pierwszej fazie drugiego seta prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Biało-czerwoni wygrywali 6:5, ale Brazylijczycy zaczęli im odpowiadać pięknym za nadobne na zagrywce oraz zyskiwać przewagę w ataku, co przełożyło się na ich prowadzenie 12:10. Przez ich błędy Bryl z Łosiakiem wrócili do gry. Im bliżej końca seta, tym grali pewniej. Asa serwisowego dołożył Łosiak, a Bryl nie mylił się w ataku. Brazylijczycy nie znaleźli już skutecznej odpowiedzi, przegrywając 18:21.