Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Trudny, ale zwycięski mecz duetu Czachorowski/Besarab

Beach Pro Tour: Trudny, ale zwycięski mecz duetu Czachorowski/Besarab

We włoskiej Messinie trwają również kwalifikacje do męskiego turnieju Beach Pro Tour Futures. Pierwsze zwycięstwo mają na swoim koncie Aleksander Czachorowski i Artem Besarab. Polacy pokonali parę z Norwegii – Christiana Hellanda i Håkona Kronstada. Na pierwszej rundzie eliminacji z kolei swoją przygodę z grą w Messinie zakończyli Filip Lejawa i Szymon Beta.

Siatkarze z Norwegii zaskoczyli biało-czerwonych i szybko wyszli na prowadzenie 6:2. Punktowa zagrywka Hellanda dała im przewagę sześciu „oczek” (14:8). Polacy jednak nie odpuszczali. Akcja po akcji odrabiali straty, doprowadzając do remisu po 18.

O wyniku zadecydowała walka na przewagi. W niej skuteczniejsi okazali się siatkarze z Norwegii, którzy wygrali 23:21.

Podrażniony porażką polski duet dobrze rozpoczął drugiego seta. Po bloku Czachorowskiego prowadzili już 9:4. Biało-czerwoni rozkręcali się z akcji na akcję. Ich przewaga rosła ekspresowo, od stanu 13:7 zdobyli cztery „oczka” z rzędu, a następnie pozwolili zdobyć rywalom tylko jeden punkt do końca partii. Wygrali wysoko 21:8 i doprowadzili do tie-breaka.

W trzecim secie oba zespoły toczyły wyrównaną walkę, ale od stanu 11:11 to Polacy zdobyli dwa punkty z rzędu. To dało im dobrą zaliczkę przed decydującymi akcjami. Biało-czerwoni nie zmarnowali szansy i wygrali 15:13, a cały mecz 2:1.

Helland/Kronstad (NOR) – Czachorowski/Besarab (POL) 1:2
(23:21, 8:21, 13:15)

Z turniejem pożegnali się natomiast Filip Lejawa i Szymon Beta.  Rywalizację  we Włoszech rozpoczęli oni od starcia z norweską parą Mol/Aas. Rywale nie dali im jednak większych szans. W inauguracyjnej partii pokonali polski duet do 17. W drugiej odsłonie również inicjatywa leżała po stronie przeciwników biało-czerwonych. Ostatecznie Norwegowie triumfowali do 18 i to oni zameldowali się w kolejnej rundzie eliminacji.

Beta/Lejawa (POL) – Mol/Aas (NOR) 0:2
(17:21, 18:21)