Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Tlaxcala: Zmienne szczęście polskich par

Beach Pro Tour Tlaxcala: Zmienne szczęście polskich par

Ze zmiennym szczęściem rozpoczęły grę w fazie kwalifikacyjnej polskie pary. Zwycięstwo odniosła para Kociołek/ Marcinoska. Swoje mecz przegrały dwa męskie duety Kruk/ Miszczuk oraz Szałankieiwcz/ Florczyk. Para Zdybek/ Lewandowski wygrał z chilijską parą brai Grimalt.

Udanie rozpoczęła kwalifikacje polska para Katarzyna Kociołek/ Melania Marcinowska. W swoim pierwszym spotkaniu biało-czerwone pokonały amerykańską parę Hildreth/ Wheeler 2:0. Od początku spotkania ton wydarzeniom na boisku nadawały polskie siatkarki. Odrzuciły one od siatki swoje rywalki, punktowały w polu zagrywki, w tym elemencie zdobyły sześć punktów, a ich rywalki ani jednego. Biało czerwone popełniły mniej błędów własnych 8, a ich przeciwniczki 12. Polski duet miał lepsze przyjęcie i lepszą skuteczność w ataku dzięki tym dwu elementom wygrał ten mecz. W dniu jutrzejszym polska para zmierzy się z kanadyjskim duetem Megan/ Nicole.

Hildreth/ Wheeler [USA] – Kociołek/ Marcinowska [POL] 0:2
(15:21, 18:21)

Męski duet Kruk/ Miszczuk wygrał pierwsza partię spotkania i jak się później okazało były to miłe złego początki. Polska para wygrała pierwszą partię, potem było już tylko gorzej. W drugim secie lepsza był duet  z Nowej Zelandii, ustrzegł się on błędów własnych, punktował w bloku oraz w ataku. W całym meczu para McHugh/ Burnet zdobyła 35 punktów w ataku, podczas gdy Polacy 28. Nowozelandczycy poszli za ciosem, punktowali w bloku nie popełnili błędów własnych i wygrali seta w stosunku 15:9.

Kruk/ Miszczuk [POL] –  McHugh/ Burnet [NZ] 1:2
(21:19, 19:21, 9:15)

Nie powiodło się także parze Szałankiewicz/ Florczyk. Polski duet przegrał z chilijską parą Aravena/ Droguett 0:2. Biało-czerwoni popełnili osiem błędów własnych w pierwszej partii spotkania, byli mało skuteczni w ataku i to w głównej mierze przyczyniło się do ich porażki. Drugi set był popisem duetu z Chile, Polacy przegrywali 4:10, 5:14. W końcówce seta było 20:10, para z Ameryki Południowej punktowała w bloku, miała lepszą skuteczność w ataku. Te elementy zadecydowały o ich zwycięstwie.

Aravena/ Droguett [CL] – Szałankiewicz / Florczyk [POL] 2:0
(21:16, 21:11)

Kolejny męski duet Zdybek/Lewandowski pokonał chilijską parę braci Grimalt 2:0. Polscy siatkarze lepiej spisali się w bloku (6-3), byli minimalnie lepsi w polu zagrywki (3-2). Pierwszy set zakończył się zwycięstwem  graczy z orzełkiem na piersi w stosunku 21:16. W drugim było nieco więcej walki, ostatecznie to Polacy cieszyli się z końcowego zwycięstwa. Po zaciętej i emocjonującej końcówce wygrali oni 21:19

Grimalt M./ Grimalt L. [CL] – Zdybek/ Lewandowski [POL] 0:2
(16:21, 19:21)