Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Rosarito: Polacy wygrali swoją grupę

Beach Pro Tour Rosarito: Polacy wygrali swoją grupę

W trzecim meczu grupowym turnieju Beach Pro Tour rozgrywanym w meksykańskim Rosarito Bartosz Łosiak i Michał Bryl odnieśli trzecie zwycięstwo. Tym razem biało-czerwoni w dwóch setach pokonali brazylijską parę Evandro/Alvaro Filho i z kompletem zwycięstw awansowali z pierwszego miejsca w grupie do ćwierćfinału. W sobotę o godzinie 22:00 polskiego czasu nasi reprezentanci powalczą o awans do czołowej czwórki turnieju z włoską parą Carambula/Rossi.

Po zwycięstwie w turnieju w Tiaxcali Bartosz Łosiak i Michał Bryl są jednymi z faworytów do podium również w turnieju w Rosarito. Polacy jak na razie świetnie się z tej roli wywiązują, wygrywając wszystkie trzy spotkania w swojej grupie. W ostatnim pokonali w dwóch setach Brazylijczyków Evandro Gonçalvesa Oliveirę i Álvaro Moraisa Filho.

Biało-czerwoni dobrze weszli w ten mecz i po chwili prowadzili już w pierwszym secie 7:3. Utrzymując wysoką skuteczność w ataku i utrudniając grę rywalom swoją zagrywką nasi reprezentanci cały czas utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie (14:10). W końcówce Brazylijczycy nie byli w stanie już nic zrobić i odrobić strat. W efekcie pierwszą partię Bryl i Łosiak wygrali do 15.

Początek drugiego seta był o wiele bardziej wyrównany i zacięty. Niewielką przewagę mieli Canarinhos (7:6), potem jednak to biało-czerwoni wyszli na prowadzenie i odskoczyli rywalom na dwa punkty (14:12). Zacięta walka trwała do samego końca, ale w ostatnich piłkach lepsi okazali się Bryl i Łosiak. Wygrali tego seta do 19 i całe spotkanie 2:0.

W sobotę o godzinie 22:00 polskiego czasu nasi siatkarze zagrają w ćwierćfinale z włoską parą Adrian Ignacio Carambula/Enrico Rossi.

Bryl/Łosiak POL – Evandro/Alvaro Filho 2:0
(21:15, 21:19)