Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Rodos: Szałankiewicz i Florczyk na pierwszym miejscu w grupie

Beach Pro Tour Rodos: Szałankiewicz i Florczyk na pierwszym miejscu w grupie

Polska para Szałankiewicz i Florczyk świetnie radzi sobie w turnieju Beach Pro Tour Rodos. Bez straty seta wygrała z rywalami z Grecji i Finlandii, zajmując tym samym pierwsze miejsce w grupie D.

Grecka para Stavros Ntallas/Antiol Kola była pierwszym rywalem Jakuba Szałankiewicza i Mateusza Florczyka w turnieju głównym Beach Pro Tour Futura na wyspie Rodos.

Polacy rozpoczęli to spotkanie od mocnego uderzenia i szybko zbudowali sobie sporą przewagę. Grecy byli na boisku wyraźnie zagubieni, nie radzili sobie z zagrywkami i atakami naszych siatkarzy, dzięki czemu przewaga biało-czerwonych wciąż rosła. Pierwszego seta Florczyk i Szałankiewicz wygrali wysoko, 21:19.

W drugim secie rywale postawili poprzeczkę już dużo wyżej. Gra była o wiele bardziej wyrównana i tym razem to nasi reprezentanci byli w opałach. Na szczęście w końcówce poradzili sobie lepiej od przeciwników i wygrali tego seta 21:19, zapewniając sobie awans do rundy pucharowej.

W meczu o pierwsze miejsce w grupie Jakub Szałankiewicz i Mateusz Florczyk zmierzyli się z fińską parą Nurminen/Siren. Także i tym razem okazali się lepsi od swoich rywali i wygrali bez straty seta. Różnice punktowe w poszczególnych partiach wskazują jednak na to, że rywale nie poddali się bez walki. W pierwszej odsłonie polska para wygrała różnicą trzech, a w drugiej czterech oczek (21:18, 21:17).