Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Porażka i wygrana na Maledwiach, Polki wciąż są w grze

Beach Pro Tour: Porażka i wygrana na Maledwiach, Polki wciąż są w grze

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz rozpoczęły grupowe rozgrywki turnieju głównego Beach Pro Tour Challenge na Malediwach. W pierwszym spotkaniu Polki po zaciętym meczu uległy w tie-breaku reprezentantkom Tajlandii. W drugim spotkaniu, który decydował o pozostaniu w turnieju, biało-czerwone pokonały rywalki z Chin i awansowały do kolejnych gier z trzeciego miejsca w grupie.

Po udanych kwalifikacjach w czwartek Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz awansowały do turnieju głównego Beach Pro Tour Challenge na Malediwach. W nim trafiły do grupy C, gdzie w pierwszym piątkowym meczu zmierzyły się z reprezentującymi Tajlandię Taravadee Naraphornrapat i Worapeerachayakorn Kongphopsarutawadee.

Okazało się, że pierwszy pojedynek grupowy był niemal tak długi jak imiona i nazwiska rywalek biało-czerwonych. Już pierwszy, niezwykle zacięty set pokazał, że będzie to trudny mecz dla naszych siatkarek. Mimo to Gruszczyńska i Wachowicz w końcówce zagrały bardzo dobrze i wygrywając na przewagi objęły prowadzenie w tym meczu. W drugiej partii siatkarki z Tajlandii zagrały już nieco lepiej i Polki miały kłopoty. Nie udało im się dogonić rywalek, które wygrały do 18 i doprowadziły do tie-breaka. W decydującej partii nasze siatkarki nie miały już zbyt wiele do powiedzenia. Tajki grały o wiele lepiej, szybko zbudowały sobie przewagę i wygrały tego seta 15:7, a całe spotkanie 2-1.

W meczu decydującym o pozostaniu w turnieju rywalkami Jagody Gruszczyńskiej i Aleksandry Wachowicz były Chinki Lvwen Yuan i Jie Dong. Tym razem już od samego początku biało-czerwone narzuciły przeciwniczkom swoje warunki gry i szybko im odskoczyły. Chinki były wyraźnie słabsze i wynik 21:13 dla Polek w pierwszym secie nie mógł dziwić. Nasze reprezentantki kontynuowały dobrą grę od początku drugiego seta i szybko wyszły na prowadzenie 12:7. Siatkarki z Chin nie był w stanie zmienić obrazu gry i dogonić biało-czerwonych – drugiego seta przegrały do 14 i odpadły z turnieju.

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz czekają teraz na kolejnych rywali i od sobotniego poranka będą walczył w fazie pucharowej turnieju.