Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Porażka Polaków po walce

Beach Pro Tour: Porażka Polaków po walce

Michał Bryl i Bartosz Łosiak przegrali swój ostatni mecz w grupie C podczas turnieju Beach Pro Tour Elite 16 w brazylijskim João Pessoa. Polacy w trzech setach ulegli austriackiemu duetowi Seidl R./Pristauz. Była to już druga porażka biało-czerwonych w tym turnieju. Mimo tego

Biało-czerwoni rywalizację w grupie C rozpoczęli od porażki 0:2 z brazylijskim duetem George/Andre. Następnie Polacy 2:1 pokonali Niemców – Ehlersa i Wicklera. Austriacy przed tym pojedynkiem mieli taki sam bilans, bowiem również wygrali z Niemcami w trzech partiach a z reprezentantami gospodarzy przegrali 0:2.

Długa walka na początek

Pierwsze akcje inauguracyjnej odsłony należały do Robina Seidla i Moritza Pristauza. Polacy jednak szybko odrobili straty (0:2, 3:2). W dalszej fazie seta trwała walka na styku. Nawet jeśli któryś duet odskakiwał na dwa oczka, rywale szybko niwelowali straty. W końcówce Michał Bryl i Bartosz Łosiak prowadzili już 19:17, ale po serii udanych zagrań jako pierwsi piłkę setową mieli Austriacy – 20:19. Biało-czerwoni doprowadzili do walki na przewagi, jednak przegrali ją.

Początkowo w drugim secie ponownie skuteczniejsi byli Austriacy, jednak Bryl/Łosiak zniwelowali dystans (2:4, 4:4). W kolejnych akcjach Polacy punktowali seriami. Rywale nie potrafili znaleźć sposobu na rozpędzonych biało-czerwonych i przegrali tę odsłonę do 12. Brylowi i Łosiakowi wystarczyło trzynaście minut by doprowadzić do trzeciej partii.

W decydującym secie od początku trwała ciekawa gra. Od początku jednak to Polacy musieli gonić wynik. Chociaż Austriacy odskoczyli na 9:6, biało-czerwoni zdołali w końcówce złapać kontakt punktowy (10:11). Brylowi i Łosiakowi nie udało się jednak odwrócić losów tego seta. Polacy obronili jeszcze pierwszą piłkę meczową, ale ostatnie słowo należało do przeciwników.