Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Polski duet w ćwierćfinale

Beach Pro Tour: Polski duet w ćwierćfinale

Bartosz Łosiak i Michał Bryl świetnie zaprezentowali się podczas fazy grupowej turnieju Beach Pro Tour Elite16 w Uberlandii. Polski duet wygrał wszystkie trzy spotkania, w ostatnim pokonując parę z Brazylii Vitor Felipe/Renato BRA 2:0. Biało-czerwoni w sobotę późnym wieczorem polskiego czasu rozegrają mecz ćwierćfinałowy.

Bartosz Łosiak i Michał Bryl dobrze rozpoczęli spotkanie, zaliczając dwa pierwsze punkty na swoje konto. Rywale jednak wyrównali wynik i przed chwilę toczyła się walka punkt za punkt. Polacy ponownie odskoczyli na dwa „oczka” dzięki asowej zagrywce Michała Bryla (9:7).

Chociaż dość długo biało-czerwoni utrzymywali dwa, trzy punkty przewagi, to duet z Brazylii nie odpuszczał. Nie tylko doprowadził do remisu, ale w końcówce wyszedł na prowadzenie 18:17. Polski team musiał bronić piłki setowe i w trudnym momencie spisał się doskonale. Od stanu po 20 dwa decydujące punkty powędrowały na konto Polaków. Seta zakończył as serwisowy Bartosza Łosiaka (22:20).

Biało-czerwoni doskonale spisywali się na zagrywce. Punkty serwis Bryla dał w drugim secie prowadzenie 6:4. W tej partii polski duet nie pozwolił rywalom na odrobienie strat. Wręcz przeciwnie – Bryl i Łosiak szybko powiększali przewagę (11:6, 13:8). Polacy pewnie zmierzali do zakończenia tego seta. Ostatecznie wygrali 21:13 i całe spotkanie 2:0.

Michał Bryl i Bartosz Łosiak w sobotę późnym wieczorem polskiego czasu rozegrają mecz ćwierćfinałowy.

Łosiak/Bryl POL – Vitor Felipe/Renato BRA 2:0
(22:20, 21:13)