Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Polska para odpadła w ćwierćfinale

Beach Pro Tour: Polska para odpadła w ćwierćfinale

Jakub Szałankiewicz i Mateusz Florczyk na ćwierćfinale zakończyli swój udział w Beach Pro Tour Futures w Kłajpedzie. Nasi siatkarze w 1/8 finału pokonali co prawda austriacką parę Seiser/Kindl, ale w kolejnej rundzie musieli uznać wyższość innych Austriaków – Horla i Horsta.

Polscy siatkarze dobrze zaczęli rundę pucharową. W zaciętym meczy wygrali z Seiserem i Kindlem 2:0, choć oba sety były dość wyrównane. W pierwszej partii Polacy triumfowali 21:19, a w drugiej pozwolili rywalom na zdobycie jednego punktu mniej.

Los skojarzył ich w ćwierćfinale z inną parą austriacką Horl/Horst. Mecz zaczął się źle dla Szałankiewicza i Florczyka, którzy przegrali pierwszego seta do 17. Później jednak to nasi siatkarze dyktowali warunki gry i zwyciężyli do 16. Tie-break niestety ułożył się po myśli rywali, którzy wygrali 15:12 i to oni powalczą o medale w Kłajpedzie.

Szałankiewicz/FlorczykSeiser/Kindl 2:0
(21:19, 21:18)

Szałankiewicz/FlorczykHorl/Horst 1:2
(17:21, 21:16, 12:15)