Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Polki z awansem do ćwierćfinału

Beach Pro Tour: Polki z awansem do ćwierćfinału

Aleksandra Wachowicz i Jagoda Gruszczyńska awansowały do ¼ finału turnieju z cyklu Beach Pro Tour w brazylijskiej Saquaremie. W 1/8 finału Polki po zaciętym meczu pokonały amerykańską parę Kolinske/Harward, w obu setach odrabiając kilkupunktową stratę.

W mecz lepiej weszły Polki, które po asie serwisowym Jagody Gruszczyńskiej odskoczyły od rywalek na 4:2. Amerykanki jednak błyskawicznie odrobiły straty, a błędy biało-czerwonych spowodowały, że to ich rywalki wysforowały się na prowadzenie (7:4). Udane akcje na siatce dokładała Kelley Kolinske, a dzięki temu zawodniczki z USA wciąż miały przewagę (12:9). Sygnał do walki Polkom dał as serwisowy Aleksandry Wachowicz, a seria zbić Gruszczyńskiej spowodowała, że wróciły one do gry (17:17). O losach premierowej odsłony musiała zadecydować batalia na przewagi. W niej zagrywki Wachowicz przechyliły szalę zwycięstwa na stronę biało-czerwonych (25:23).

To podrażniło Amerykanki, które od mocnego uderzenia zaczęły drugiego seta. Po punktowych zagrywkach Kolinske zbudowały sobie nadwyżkę (6:3). Mogły liczyć na błędy przeciwniczek, a dzięki temu ich przewaga była coraz wyraźniejsza (9:4). Na siatce uaktywniła się Hailey Harward, a Polki nie miały argumentów, by odrobić straty (14:9). Do walki poderwała je dopiero Wachowicz, a z czasem zaczęły zbliżać się do przeciwniczek. Dzięki blokowi doprowadziły do remisu, a ponownie triumfatora musiała wyłonić batalia na przewagi. W końcówce Amerykanki nie wytrzymały, a ich błędy dały zwycięstwo biało-czerwonym (22:20).

Kolinske/Harward USA – Gruszczyńska/Wachowicz POL 0:2
(23:25, 20:22)