Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Polki odpadły w kwalifikacjach

Beach Pro Tour: Polki odpadły w kwalifikacjach

Beach Pro Tour Futures we włoskiej Messinie trwał bardzo krótko dla Agaty Ceynowy i Nicole Jochym. Polskie siatkarki plażowe już w pierwszej rundzie kwalifikacji uległy czeskiej parze Lorenzova/Zolnercikova 0:2 i pożegnały się z rywalizacją.

Polki lepiej rozpoczęły spotkanie, obejmując szybko prowadzenie 3:1. Czujnie grały w bloku i skutecznie zagrywały. Po kolejnym bloku prowadziły już 5:2. Czeszki nie zamierzały jednak się poddawać i powoli odrabiały po jednym punkcie. Punktowy blok Karin Zolnercikovej doprowadziłdo remisu 10:10 i gra się dość mocno wyrównała.

Przez długi czas żadna z par nie potrafiła osiągnąć więcej niż jeden punkt przewagi. W końcu punkt z zagrywki Zolnercikovej dał dwupunktowe prowadzenie rywalkom Polek (19:17). Czeszki już do końca nie oddały prowadzenia, a seta atakiem zakończyła Andrea Lorenzova (21:18).

W drugim secie Czeszki od początku przejęły inicjatywę i po ataku z kontry Lorenzovej prowadziły już 3:0. Polki próbowały gonić, ale rywalki cały czas pilnowały swojej przewagi i nie dawały się zbliżyć naszym siatkarkom. W końcu Ceynowa i Jochym zaczęły grać lepiej zagrywką i udało im się doprowadzić do remisu 8:8. Po chwili znów jednak koncentracja uciekła i Czeszki szybko odskoczyły na 12:9. Polki już do końca meczu nie potrafiły znaleźć recepty na dobrze grające rywalki i ostatecznie przegrały podobnie jak w pierwszym secie 18:21, odpadając z turnieju.

Zolnercikova/Lorenzova [CZE] – Ceynowa/Jochym [POL] 2:0
(21:18, 21:18)

Porażka Polek nie oznacza, że żadnej naszej żeńskiej pary nie zobaczymy w turnieju głównym. Na pewno jedną naszą drużynę będziemy mogli dopingować w drugiej rundzie kwalifikacji, bowiem jeszcze przed nami bratobójczy pojedynek w pierwszej rundzie. O awans do dalszych gier zmierzą się dwie polskie pary: Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio zagrają przeciwko Melanii Marcinkowskiej i Patrycji Jundziłł.