Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Polki odpadły w ćwierćfinale turnieju na Malediwach

Beach Pro Tour: Polki odpadły w ćwierćfinale turnieju na Malediwach

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz po wygranej z reprezentantkami Chin dotarły do ćwierćfinału turnieju Beach Pro Tour Challenge rozgrywanego na Malediwach. W walce o półfinał biało-czerwone uległy w dwóch setach parze z Austrii i zakończył turniej poza czołową czwórką. Polki miały w tym spotkaniu swoje szanse, jednak ich nie wykorzystały i to rywalki cieszyły się z wygranej i awansu do półfinału.

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz na Malediwach musiały przebijać się przez kwalifikacje do turnieju głównego z cyklu Beach Pro Tour Challenge. W grupie w piątek poniosły jedną porażkę i wygrały jeden mecz, dzięki czemu znalazły się w 1/8 finału.

W walce o awans do ćwierćfinału rywalami Polek były reprezentantki Chin – Xinyi Xia oraz MeiMei Lin. Nasze siatkarki świetnie rozpoczęły to spotkanie i szybko odskoczyły rywalkom. Mimo starań Azjatek Gruszczyńska i Wachowicz nie dały się dogonić, wygrywając tę partię zdecydowanie do 14. Nieco więcej kłopotów nasze reprezentantki miały w drugiej partii, która była o wiele bardziej wyrównana. Polki wytrzymały kondycyjnie i przede wszystkim nerwowo końcówkę i po wygranej 21:18 mogły cieszyć się z awansu do ćwierćfinału.

W walce o półfinał Gruszczyńska i Wachowicz zmierzyły się z wyżej rozstawionymi siatkarkami z Austrii – Kathariną Schützenhöfer i Leną Plesiutschnig. Początek spotkania przebiegał nieznacznie pod dyktando rywalek, która na przerwie technicznej prowadziły 12:9. Po powrocie na boisko Austriaczki zdobyły cztery kolejne punkty z rzędu i nie dały się już dogonić. Nasze siatkarki przegrały tego seta do 16. Druga odsłona przez długi czas była wyrównana, a wynik oscylował wokół remisu. Po przerwie technicznej biało-czerwone wyszły nawet na niewielkie prowadzenie, ale szybko je straciły. Austriaczki odzyskały inicjatywę i w końcówce przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę, dzięki czemu awansowały do czołowej czwórki turnieju.