Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Polki awansowały do turnieju głównego na Malediwach

Beach Pro Tour: Polki awansowały do turnieju głównego na Malediwach

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz udanie wystąpiły w kwalifikacjach turnieju Beach Pro Tour Challenge na Malediwach. Nasze siatkarki wygrały oba mecze. W pierwszej rundzie pokonały 2:0 Japonki Keiko Uratę i Miharu Kashiharę, a w drugiej po tie-breaku zwyciężyły z Amerykankami Jessicą Gaffney i Savannah Simo.

W pierwszym meczu Japonki nie sprawiły naszej parze żadnego kłopotu. Nasze siatkarki już w pierwszym secie rozbiły rywalki 25:12, a w drugim pozwoliły przeciwniczkom na niewiele więcej, dając im zdobyć 16 punktów.

Gruszczyńska/Wachowicz [POL] – Urata/Kashihara [JPN] 2:0
(21:12, 21:16)

Trudniejszym meczem okazało się starcie z Amerykankami. Mimo gładkiego początku i zwycięstwa w pierwszym secie 21:16, Polki nie utrzymały swojego poziomu i pozwoliły rywalkom na spokojne zwycięstwo w drugiej partii do 15. O awansie do turnieju głównego musiał rozstrzygnąć tie-break. W nim ponownie lepsze okazały się nasze siatkarki, które wysoko zwyciężyły 15:8.

Gruszczyńska/Wachowicz [POL] –  Gaffney/Simo [USA] 2:1
(21:16, 15:21, 15:8)