Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Polacy z awansem do ćwierćfinału

Beach Pro Tour: Polacy z awansem do ćwierćfinału

Bartosz Łosiak i Michał Bryl bardzo dobrze radzą sobie w turnieju z cyklu Beach Pro Tour, który rozgrywany jest w Meksyku. Polska dwójka w nocy czasu polskiego walczyła z Estończykami i po dwusetowej wygranej awansowała do ćwierćfinału.

Reprezentanci Polski mimo dwusetowego zwycięstwa, nie mieli łatwo w tym spotkaniu. Rywale walczyli od początku do końca. W pierwszym secie po wyrównanym początku, Bryl i Łosiak odskoczyli na kilka punktów prowadzenia, głównie po nieudanych zagraniach Estończyków w ataku. To pozwoliło im na spokojniejszą grę.

Mimo że rywale cały czas starali się odrabiać straty, to jednak nie mieli takiej możliwości, gdyż Polacy nie mylili się i skuteczną grą zakończyli premierowego seta.

Sytuacja zmieniła się w drugiej odsłonie, w której to estońska para spisywała się lepiej. Dobrze w bloku grał Mart Tiisaar, dzięki czemu Estończycy utrzymywali prowadzenie do połowy seta (14:12). Wtedy bowiem do głosu doszli Bartosz Łosiak i Michał Bryl. Polacy ograniczyli błędy własne, zaczęli grać skuteczniej, co przełożyło się na wynik i niedługo później to oni byli na prowadzeniu 17:16 i nie oddali go już do samego końca.

O półfinał w sobotę o godzinie 20:00 czasu polskiego biało-czerwona dwójka zagra z Australijczykami McHugh/Burnett.

Nolvak/Tiisaar (EST) – Bryl/Łosiak (POL) 0:2
(18:21, 19:21)