Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Polacy powalczą o brąz

Beach Pro Tour: Polacy powalczą o brąz

W półfinale turnieju Beach Pro Tour Futures w Spiez Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak mierzyli się z duetem gospodarzy – Marco Krattigerem i Florianem Breerem. Pierwszą partię Szwajcarzy zdominowali, wygrywając do 10. W drugą odsłonę Polacy weszli lepiej, jednak rywale szybko przejęli inicjatywę i wygrali 21:14. Tym samym Biało-czerwonym pozostaje walka o brąz z fińskim duetem Siren/Nurminen, zaś w finale zmierzą się dwie szwajcarskie pary.

Od początku spotkanie nie układało się po myśli Polaków. Kolejne akcje kończył Marco Krattiger a przy celnych zagrywkach Floriana Breera Szwajcarzy odskoczyli na 8:3. W kolejnych akcjach dystans utrzymywał się. Pojedyncze zagrania Jędrzeja Brożyniaka na niewiele się zdały. Z czasem sytuacja Polaków stawała się coraz trudniejsza. W szeregach biało-czerwonych mnożyły się błędy. As Krattigera i autowy atak polskiego siatkarza dały serię piłek setowych duetowi gospodarzy (8:20). Trzecią z piłek setowych wykorzystał Krattiger.

Drugi set od pierwszych akcji układał się zupełnie inaczej. Gdy asa posłał Piotr Janiak Polacy odskoczyli na 6:2 a o czas poprosili Szwajcarzy. W kolejnych akcjach reprezentanci gospodarzy zmniejszyli nieco dystans (8:6), ręki w ataku nie wstrzymywał Krattiger i po chwili na tablicy wyników pojawił się remis 9:9. W dalszej fazie seta wynik pozostawał na styku. Coraz pewniej punktował Krattiger i gdy gospodarze wyszli na prowadzenie 14:11 o czas poprosili Polacy. Seria przy zagrywkach Breera przerwana została dopiero po skutecznym ataku (12:16). Kolejne akcje wciąż toczyły się po myśli szwajcarskiej pary. Blokiem Krattiger doprowadził do piłek meczowych a atak Breera przypieczętował zwycięstwo.

Brożyniak/Janiak POL – Krattiger/Breer SUI 0:2
(10:21, 14:21)