Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Polacy lepsi od Brazylijczyków w półfinale

Beach Pro Tour: Polacy lepsi od Brazylijczyków w półfinale

Michał Bryl i Bartosz Łosiak awansowali do finału Beach Pro Tour rozgrywanego w meksykańskiej Tlaxcali. W meczu półfinałowym Polacy po dramatycznym meczu pokonali parę brazylijską Renato/Vitor Felipe 2:1. O zwycięstwo w całym turnieju biało-czerwoni powalczą z chilijskim duetem Noe Aravena/Vicente Droguett.

Wcześniej, w ćwierćfinale Polacy pokonali parę australijską Christopher McHugh/Paul Burnett. W pierwszej partii nie brakowało walki, ale biało-czerwoni wygrali ją do 16. W drugiej polski duet poszedł za ciosem i zameldował się w strefie medalowej.

Mecz półfinałowy okazał się nie lada wyzwaniem dla naszej pary. Ich rywalami był brazylijski duet Renato/Vitor Felipe. Pierwszego seta znakomicie zagrali siatkarze z Brazylii, którzy prowadzili od początku do ostatniej piłki i wygrali do 17. W drugiej partii Polacy objęli prowadzenie, które stracili w połowie rozgrywki. W końcówce nasi siatkarze zachowali więcej zimnej krwi i po walce na przewagi doprowadzili do decydującego, trzeciego seta. W nim mimo że zostali trzykrotnie zablokowali też byli górą.

Michał Bryl i Bartosz Łosiak w finale zmierzą z reprezentantami Chile: Noe Aravena/Vicente Droguett.

Renato/Vitor Felipe (BRA) – Bryl/Łosiak 1:2
(21:17, 22:24, 12:15)

źródło: pzps.pl