Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Polacy awansowali do turnieju głównego

Beach Pro Tour: Polacy awansowali do turnieju głównego

Piotr Groszek i Igor Ciemachowski przebrnęli przez kwalifikacje do turnieju Beach Pro Tour Futures na greckiej wyspie Ios. Polacy w drodze do rozgrywek grupowych musieli pokonać dwie pary i to im się udało.

W pierwszym meczu nasi siatkarze zmierzyli się z australijską parą Blake/Reeves. Ta przeszkoda nie okazała się wybitnie trudna dla polskich siatkarzy, którzy już w pierwszym secie pokazali swoją wyższość, wygrywając go pewnie do 14. Druga partia była nieco bardziej wyrównana, ale Polacy również w niej okazali się lepsi i oddali rywalom tylko 17 punktów. To oznaczało, że w sesji popołudniowej zmierzą się z kolejnym rywalem w walce o turniej główny.

Groszek/Ciemachowski [POL] – Blake/Reeves [AUS] 2:0
(21:14, 21:17)

W decydującym meczu naprzeciwko naszych siatkarzy stanęli zawodnicy z Węgier. Para Hajos/Streli w pierwszym spotkaniu wyraźnie pokonała duet ze Szwajcarii. Piotr Groszek i Igor Ciemachowski nie przestraszyli się jednak rywali i toczyli z nimi wyrównany bój. Pierwszy set padł ich łupem do 18. Oznaczało to, że do awansu wystarczy im już tylko jeden wygrany set. Zadanie to wykonali i w drugiej partii, podobnie jak w pierwszej oddali rywalom 18 punktów, wygrywając cały mecz 2:0 i kwalifikując się do gier grupowych.

Groszek/Ciemachowski [POL] – Hajos/Streli [HUN] 2:0
(21:18, 21:18)