Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Paryż: Zwycięstwo polskiej pary, awans do kolejnej rundy

Beach Pro Tour Paryż: Zwycięstwo polskiej pary, awans do kolejnej rundy

Michał Bryl i Bartosz Łosiak wygrali z australijskim duetem Carracher/ Nicolaidis i awansowali do ćwierćfinału. Szczególnie zacięty był drugi set spotkania, gdzie o zwycięstwie musiała zadecydować gra na przewagi. Polacy stanęli na wysokości zadania wygrali całe spotkanie 2:0.

W pierwszej partii spotkania polska para wyraźnie dominowała na boisku. Od samego początku spotkania biało-czerwoni narzucili swój styl gry, mogła podobać się gra Bryla. Zawodnik ten był skuteczny w ataku, dzięki niemu Polacy prowadzili 12:9. Z biegiem czasu zaznaczyła się wyraźna przewaga zawodników z orzełkiem na piersi, polska para powiększyła przewagę do sześciu punktów (18:12). Końcówka seta zdecydowanie należała do Polaków, którzy wygrali tego seta w stosunku 21:12

W drugiej partii spotkania trwała zacięta gra obu duetów, Polacy prowadzili 5:4, duet z Antypodów wyrównał stan rywalizacji i był remis po 10. Kolejne dwie akcje należały do Polaków, którzy odskoczyli swoim rywalom na dwa punkty, prowadzili 12:10, 14:12, 15:13. Ich rywale w końcówce seta doprowadzili do remisu po 19. O końcowym zwycięstwie musiała decydować gra na przewagi. Po zaciętej i emocjonującej grze wygrali biało – czerwoni, którzy awansowali do kolejnej rundy.

Bryl/ Łosiak (POL) – Carracher/ Nicolaidis (AUS) 2:0
(21:12, 25:23)