Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Ostrawa: Zacięty, ale wygrany mecz Polaków

Beach Pro Tour Ostrawa: Zacięty, ale wygrany mecz Polaków

Od wygranej zmagania w turnieju z cyklu Beach Pro Tour w Ostrawie zaczęli Michał Bryl i Bartosz Łosiak. Polacy po trzysetowej walce pokonali w ramach grupy D Włochów – Nicolai/Cottafava.

W turnieju głównym w rywalizacji mężczyzn w Ostrawie występuje tylko jedna polska para – Michał Bryl i Bartosz Łosiak. Biało-czerwoni trafili do grupy D, w ramach której ich pierwszymi rywalami byli Włosi – Nicolai/Cottafava.

Mecz świetnie zaczął się dla Polaków, którzy po błędach rywali objęli prowadzenie 6:3 .Mimo że Włochów do walki próbował poderwać Cottafava, to wciąż w natarciu byli biało-czerwoni. Po akcjach Łosiaka prowadzili oni 12:9. W kolejnych minutach blok dołożył Bryl, a strata przeciwników robiła się coraz większa (15:10). Do końca tej części spotkania Polacy dyktowali warunki gry, pewnie wygrywając 21:13.

W drugim secie nie poszli jednak za ciosem. Włosi postawili na ryzyko w polu serwisowym, a Bryl i Łosiak zaczęli popełniać więcej błędów. W efekcie to przedstawiciele Italii mieli nadwyżkę punktową (12:9). Mimo że Polacy mieli niewielką przewagę na siatce, to wciąż musieli gonić rywali. Ci grali pewniej, mogli też liczyć na kolejne błędy rywali. W końcówce biało-czerwoni zbliżyli się trochę do przeciwników, ale ta odsłona padła łupem 21:18.

Najbardziej wyrównana była trzecia odsłona. W niej oba duety szły łeb w łeb. Wprawdzie Włosi odskoczyli na 12:10, ale Bryl i Łosiak doprowadzili do batalii na przewagi. W niej obie pary miały swoje szanse, ale ostatecznie to biało-czerwoni triumfowali 23:21.