Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Ostrawa: Gruszczyńska i Wachowicz poza turniejem

Beach Pro Tour Ostrawa: Gruszczyńska i Wachowicz poza turniejem

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz walczyły w czeskiej Ostrawie o awans do turnieju głównego Beach Pro Tour Elite 16. Poradziły sobie z pierwszą przeszkodą w postaci japońskiej pary, ale decydujący mecz kwalifikacyjny przegrały w tie-breaku.

Na drodze naszej pary do turnieju głównego stanął włoski duet Gottardi/Menegatti. Początek pierwszego seta był obiecujący, ale Włoszki wykorzystały moment przestoju Polek i wyszły na prowadzenie 10:5. Później gra się nieco wyrównała, ale nie była to dobra informacja dla naszych siatkarek, bo oznaczała utrzymywanie się kilkupunktowej przewagi rywalek (7:13). Gruszczyńska i Wachowicz nie potrafiły w tym secie znaleźć recepty na dobrze grające Włoszki, które sukcesywnie powiększały dystans. Przy 18:10 było raczej jasne, że ta partia zakończy się sukcesem przeciwniczek i trzeba będzie poszukać swoich szans w następnej odsłonie. Ostatecznie nasze siatkarki przegrały tego seta do 15.

W drugim secie nasze zawodniczki zagrały z dużo większą koncentracją i nie dały Włoszkom szybko odskoczyć, zachowując szansę na korzystny wynik w tym meczu. Przed końcówką w lepszej sytuacji były Polki, które prowadziły 15:13, ale widać było, że rywalki nie chcą ryzykować tie-breaka i będą jeszcze próbowały rozstrzygnąć tę partię na swoją korzyść. Cały czas to jednak polskie siatkarki trzymały niewielką, dwupunktową przewagę i nie dały już sobie wydrzeć seta. Wygrały go do 18 i o udziale w turnieju głównym miał rozstrzygnąć tie-break.

Decydujący set zaczął się od wyrównanej gry (3:3), choć cały czas na jeden punkt przewagi wychodziły Włoszki. Nic nie wskazywało na to, żeby do samej końcówki sytuacja miała ulec zmianie. Oba duety zdobywały punkty na przemian do stanu 10:11. Później niestety to rywalki przełamały impas i zdobyły kolejne dwa punkty, przybliżając się do zwycięstwa w całym meczu. Polki nie potrafiły odpowiedzieć na ten zryw i przegrały decydujące starcie 11:15.

Gruszczyńska/Wachowicz [POL] – Gottardi/Menegatti [ITA] 1:2
(15:21, 21:18, 11:15)