Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Ostrawa: Druga porażka Polek

Beach Pro Tour Ostrawa: Druga porażka Polek

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek doznały drugiej porażki w fazie grupowej turnieju z cyklu Beach Pro Tour rozgrywanego w Ostrawie. Biało-czerwone zmarnowały szansę, uległy Brazylijkom 1:2, tie-breaka przegrywając na przewagi.

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek od porażki z brazylijskim duetem Barbara/Carol zaczęły zmagania grupowe w turnieju w Ostrawie. W drugim meczu w ramach grupy A również ich przeciwniczkami były siatkarki z kraju kawy, tym razem Andressa/Vitoria.

Początek meczu należał do Brazylijek, które po udanych kontrach odskoczyły na 7:4, ale zaczęły popełniać błędy. Dzięki temu biało-czerwone wróciły do gry. Z biegiem czasu to one zaczęły zyskiwać przewagę (17:15). Nie zdołały jednak utrzymać do końca premierowej odsłony. W kluczowych momentach więcej skuteczności miały Andressa i Vitoria, które triumfowały 21:19.

W drugiego seta lepiej weszły Polki, które wyszły na prowadzenie 5:3. Brazylijki grały skuteczniej na siatce, ale popełniały więcej błędów, przez co wciąż musiały gonić wynik. Zbliżyły się do Polek na jeden punkt, ale później Wojtasik i Kociołek wciąż były na prowadzeniu (13:10). Andressa i Vitoria próbowały jeszcze walczyć, ale w końcówce biało-czerwone nie roztrwoniły już przewagi. Triumf 21:15 pozwolił im doprowadzić do tie-breaka.

Decydująca partia zaczęła się od walki cios za cios, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Dopiero w drugiej części seta niewielka przewaga zaczęła zarysowywać się po stronie Kociołek i Wojtasik (11:9). Jednak po raz kolejny nie były w stanie utrzymać jej do końca spotkania. Kluczowe akcje wygrywały siatkarki z Ameryki Południowej, które po batalii na przewagi triumfowały 16:14.

Andressa/Vitoria (BRA) – Wojtasik/Kociołek (POL) 2:1
(21:19, 15:21, 16:14)