Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Ostrawa: Bryl i Łosiak wygrali grupę, przed nimi ćwierćfinał

Beach Pro Tour Ostrawa: Bryl i Łosiak wygrali grupę, przed nimi ćwierćfinał

Michał Bryl i Bartosz Łosiak kontynuują zwycięski marsz. Polski duet odniósł trzecie zwycięstwo na turnieju Beach Pro Tour w Ostrawie i pewnie wygrał grupę D. W ostatnim spotkaniu fazy grupowej para Bryl/Łosiak pokonała Czechów Jakuba Sepkę oraz Tomasa Semerada 2:0, awansując tym samym do ćwierćfinału.

Polacy Michał Bryl oraz Bartosz Łosiak rozpoczęli turniej Beach Pro Tour w Ostrawie od ciężkiego meczu z Włochami Paolo Nicolaiem oraz Samuele Cottafavą, w którym wygrali 2:1. Łatwiejsze zadanie mieli w spotkaniu z Brazylijczykami Andre/George, których pokonali 2:0. W ostatnim starciu fazy grupowej zmierzyli się z Czechami Jakubem Speką oraz Tomasem Semeradem.

Spotkanie również nie należało do najłatwiejszych dla polskiej pary. Od początku pierwszego seta między siatkarzami toczyła się walka punkt za punkt (4:4, 8:8), a inicjatywa była raz po jednej, raz po drugiej stronie. Dopiero w połowie premierowej odsłony duet Bryl/Łosiak odskoczył rywalom (11:9), jednak Czesi szybko wyrównali stan rywalizacji (11:11). Polakom ponownie udało się zbudować minimalną przewagę w końcówce (17:15) i chociaż para Speka/Semerad ponownie doprowadziła do remisu chwilę później (18:18), to ostatecznie o dwa punkty lepsi okazali się zawodnicy z Polski (21:19).

Drugi set miał podobny przebieg do wcześniejszego, chociaż lepiej weszli w niego Czesi (5:3). Bryl oraz Łosiak doprowadzili do wyrównania już w kolejnych akcjach i między duetami ponownie wywiązała się walka punkt za punkt (8:8, 11:11). W połowie seta Polacy objęli prowadzenie (13:11), jednak chwilę później to Sepka i Semerad mieli przewagę (17:15). W końcówce para Bryl/Łosiak odrobili straty i ostatecznie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść (21:19). W ćwierćfinale Polacy zmierzą się z Hiszpanami Pablo Herrerą oraz Gavirą Collado.

Brył/Łosiak [POL] – Sepka/Semerad [CZE] 2:0
(21:19, 21:19)