Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Ostrawa: Bryl/Łosiak lepsi od Czechów

Beach Pro Tour Ostrawa: Bryl/Łosiak lepsi od Czechów

Na zakończenie zmagań w grupie C Michał Bryl i Bartosz Łosiak zmierzyli się z reprezentantami gospodarzy – Tadeasem Trousilem i Krystofem Janem Olivą. Biało-czerwoni zdominowali to spotkanie. Oba sety Polacy wygrali do 14 i zajęli 2. miejsce w grupie. Czesi w tej fazie turnieju wygrali tylko jednego seta.

Polacy rywalizację w gazie grupowej podczas Beach Pro Tour w Ostrawie rozpoczęli od gładkiego zwycięstwa nad brazylijskim duetem Vitor Felipe/Renato. Następnie rozegrali znacznie ciekawsze spotkanie z Włochami. Ranghieri/Carambula pokonali naszych reprezentantów 2:1. W ostatnim meczu Michałowi Brylowi i Bartoszowi Łosiakowi przyszło się zmierzyć z Czechami – Tadeasem Trousilem i Krystofem Janem Olivą.

Od początku spotkania skutecznie punktowali Polacy (7:4, 9:4). Bartosz Łosiak kończył kolejne ataki, zaś Michał Bryl dobrze ustawiał blok. Biało-czerwonym zdarzało się popełniać błędy, ale nie rzutowało to znacząco na wynik. Mimo starań Krystofa Jana Olivy Czesi nie potrafili odrobić powstałych wcześniej strat. Inauguracyjna odsłona zakończyła się zwycięstwem Polaków do 14.

W drugim secie biało-czerwoni poszli za ciosem. Od początku Polacy górowali na siatce. Czesi nie pomagali sobie popełniając kolejne błędy. Bryl kontynuował skuteczną grę w bloku, pewnie atakował. Reprezentanci Czech częściej psuli swoje ataki, niż wyprowadzali skuteczne kontry. Również ta odsłona padła łupem Polaków 21:14

Łosiak/Bryl POL – Oliva/Trousil CZE 2:0
(21:14, 21:14)