Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Mysłowice: Kociołek/Łodej ze zwycięstwem w porannych zmaganiach

Beach Pro Tour Mysłowice: Kociołek/Łodej ze zwycięstwem w porannych zmaganiach

fot. FIVB

Po kwalifikacjach przyszedł czas na rywalizację w ramach turnieju głównego podczas Beach Pro Tour w Mysłowicach. Rano swoje spotkania rozegrało pięć par żeńskich z Polski, z których tylko jedna okazała się zwycięska. Był to duet Kociołek/Łodej, który w podstawowej liczbie setów rozprawił się z przeciwniczkami z Francji. 

Jako pierwsze swój mecz rozegrały Małgorzata Ciężkowska z Urszulą Łunio, którym przyszło się zmierzyć z duetem Davidova/Lunina z Ukrainy. Spotkanie okazało się jednostronne. W premierowej odsłonie Polki zdołały zdobyć 15 punktów. W drugiej było znacznie gorzej, gdyż biało-czerwone ugrały zaledwie 7 oczek.Davidova/Lunina UKR – Ciężkowska/Łunio POL 2:0
(21:15, 21:7)

Kolejny duet z Polski również musiał uznać wyższość swoich przeciwniczek. Tym razem nie zabrakło jednak walki, gdyż Agata Ceynowa i Julia Kielak uległy dopiero w tie-breaku. Polki wygrały premierową odsłonę (21:17). Przeciwniczki z Holandii nie zamierzały się jednak poddawać i to one cieszyły się z wygranej 21:15 w secie numer dwa. Poszły więc za ciosem i szczęśliwie zakończyły decydującą odsłonę, pozwalając Polkom na zdobycie 11 oczek.

Piersma, B./Bekhuis NED – Ceynowa/Kielak POL 2:1
(17:21, 21:15, 15:11)

Zwycięska okazała się więc dopiero para Katarzyny Kociołek z Martą Łodej, która zmierzyła się z rywalkami z Francji. W tym przypadku biało-czerwone nie dały Francuzkom żadnych szans i pewnie triumfowały 21:13 w secie numer jeden i 21:12 w partii numer dwa.

Kociołek/Łodej POL – Emere Maau-Boutry/Guignan FRA 2:0
(21:13, 21:12)

Maja Kruczek z Patrycją Jundziłł nie podtrzymały jednak dobrej passy. W podstawowej liczbie odsłon uległy rywalkom z Czech. Co prawda w pierwszej partii starały się jeszcze trzymać kontakt punktowy i zdołały zdobyć 17 oczek, ale w drugiej zaprezentowały się już słabiej i zakończyły ją mając o trzy oczka mniej niż w poprzedniej (14:21).

Pospíšilová/Williams CZE – Kruczek/Jundziłł POL 2:0
(21:17, 21:14)

Poranne zmagania biało-czerwonych nie miały szczęśliwego zakończenia. Kinga Legieta i Nicole Jochym podjęły walkę z parą Namike/Ebere z Łotwy, ale uległy w tie-breaku. Co prawda pierwszą partię zdominowały siatkarki z Łotwy (21:14), ale w drugiej decydować musiała już gra na przewagi, w której lepsze okazały się Polki (23:21). Nie zdołały jednak kontynuować zwycięskiej passy i w decydującej odsłonie uległy, zdobywając zaledwie 9 oczek.

Namike/Ebere LAT – Legieta/Jochym POL 2:1
(21:14, 21:23, 15:9)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę