Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Montreal: Koniec turnieju dla Gruszczyńskiej i Wachowicz

Beach Pro Tour Montreal: Koniec turnieju dla Gruszczyńskiej i Wachowicz

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz zmierzyły się w ćwierćfinale z holenderskim duetem – Stam/Schoon podczas Beach Pro Tour w Montrealu. Biało-czerwone bardzo źle zaczęły spotkanie, co wykorzystały Holenderki. W drugim secie Polki radziły sobie już lepiej, jednak ostatecznie cały mecz na swoje konto zapisały holenderskie zawodniczki, awansując do półfinału.

Holenderki zdecydowanie lepsze

Spotkanie lepiej rozpoczęły Holenderki, które już po kilku pierwszych akcjach prowadziły 6:1. Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz starały się gonić swoje przeciwniczki, jednak te nie ułatwiały im tego zadania, cały czas powiększając przewagę. Po ataku Stam, holenderskie siatkarki prowadziły już 15:6. Holenderki nie zatrzymywały się i pewnie zmierzały do zakończenia inauguracyjnego seta. Natomiast gra Polek niemal całkowicie stanęła w miejscu. Blok Stam dał Holenderkom piłkę setową (20:8), a błąd dotknięcia siatki przez Wachowicz ją zakończył.

Początek partii numer dwa był bardziej wyrównany. Tym razem Polki nie pozwoliły przeciwniczkom odskoczyć już na początku odsłony. Przez dłuższy czas drużyny punktowały na zmianę, a wynik oscylował wokół remisu. W ten sposób przedstawiała się sytuacja niemal przez całą partię. Akcja Gruszczyńskiej dała biało-czerwonym piłkę setową (20:19), niestety nie udało się im zakończyć jej w pierwszym podejściu i rozpoczęła się gra na przewagi. Ostatecznie w końcówce lepsze okazały się siatkarki z Holandii, które zakończyły set wynikiem 28:26.

Gruszczyńska/Wachowicz – Stam/Schoon 0:2
(9:21, 26:28)