Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Michał Bryl i Bartosz Łosiak z brązowymi medalami

Beach Pro Tour: Michał Bryl i Bartosz Łosiak z brązowymi medalami

Bartosz Łosiak i Michał Bryl w brazylijskiej Uberlandii wywalczyli brązowe medale turnieju rangi Elite z cyklu Beach Pro Tour. W meczu o miejsce na najniższym stopniu podium polska para pokonała w trzech setach reprezentantów Holandii, parę van de Velde/Immers.  Spotkanie było niezwykle zacięte. To pierwszy medal dla polskiej siatkówki plażowej w sezonie 2023.

Początek meczu o brązowy medal był wyrównany.  Po ataku Bartosza Łosiaka biało-czerwoni prowadzili 4:3. Gra toczyła się punkt za punkt. Kiedy Michał Bryl zaatakował w aut Holendrzy odskoczyli na dwa oczka (14:12).  Przez dłuższą chwilę Van De Velde i Immers utrzymywali dwupunktowy zapas, ale w pewnym momencie dobra zagrywka Łosiaka pozwoliła Polakom nie tylko wyrównać, ale i prowadzić 18:17. Wynik seta na 21:19 dla reprezentantów Polski ustalił znakomitym atakiem Bartosz Łosiak.

Drugiego seta świetnym atakiem rozpoczął Michał Bryl, a wkrótce po akcji Łosiaka było 3:1 dla polskiej pary. Holendrzy jednak zagrywką wyrównali na 3:3. Gra toczyła się punkt za punkt do momentu, gdy blokiem zapunktował Michał Bryl na 11:9. Holendrzy po przerwie technicznej wrzucili wyższy bieg i wyszli na prowadzenie 13:12. Siatkarska wojna trwała w najlepsze, po zagrywce Łosiaka to Polacy przeważali 14:13. Wynik jednak dalej oscylował wokół remisu, po ataku Łosiaka było 18:18. Autowy atak Immersa dał Polakom piłkę meczową, ale ostatecznie gra toczyła się na przewagi. W niej po asie serwisowym triumfowali Holendrzy doprowadzając do tie-breaka.

Od bloku Bryla rozpoczęła się decydująca odsłona meczu, ale żadna ze stron nie była w stanie odskoczyć.  Obie pary nie szczędziły sobie mocnych ciosów w ataku (4:4), popełniały także seryjnie błędy (6:6).  Dopiero punktowy blok Michała Bryla i atak Bartosza Łosiaka pozwolił Polakom odskoczyć na 10:7. Końcówka była piorunująca w wykonaniu podopiecznych Grzegorza Klimka, skuteczny w ataku był Bryl (12:7).  Holendrzy wprawdzie zdobyli dwa punkty w serii, ale autowy atak rywali dał Polakom serię piłek meczowych (14:9). W kolejnej akcji as serwisowy Łosiaka zapewnił biało-czerwonym brązowe medale.

van de Velde/Immers [NED] – Łosiak/Bryl [POL]  1:2
(19:21, 23:21, 9:15)