Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Marcinowska i Jundziłł w drugiej rundzie kwalifikacji

Beach Pro Tour: Marcinowska i Jundziłł w drugiej rundzie kwalifikacji

Trwają kwalifikacje do turnieju Beach Pro Tour Futures we włoskiej Messinie. Duet Agata Ceynowa/Nicole Jochym odpadł już w pierwszej rundzie. Na tym samym etapie odbył się również bratobójczy pojedynek, w którym zmierzyły się pary: Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio oraz Melania Marcinowska i Patrycja Jundziłł. Po trzysetowej walce do drugiej rundy awansował duet Marcinkowska/Jundziłł.

Polsko-polską rywalizację lepiej rozpoczęły Melania Marcinowska i Patrycja Jundziłł, które szybko wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Blok Marcinowskiej dał im przewagę czterech „oczek” (10:6). Duet Marcinowska/Jundziłł utrzymywał kilkupunktowe prowadzenie przez dłuższy czas.

Wydawało się, że para ta jest na dobrej drodze do pewnej wygranej. A jednak od stanu 15:19 Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio odrobiły cztery punkty z rzędu i wyrównały wynik. W decydujących akcjach włączyły natomiast piąty bieg i doprowadziły do wygranej 22:20.

Druga partia rozpoczęła się podobnie jak poprzednia. Para Marcinowska/Jundziłł od początku zdobyła niewielką przewagę. Po ataku Jundziłł ekipa ta prowadziła 11:9. W drugim secie ponownie rywali doprowadziły do remisu w ważnym momencie (17:17). Tym razem jednak duet Marcinowska/Jundziłł wyszedł z rywalizacji zwycięsko i tym samym doprowadził do remisu w meczu.

W tie-breaku para Melania Marcinowska i Patrycja Jundziłł szybko uzyskała prowadzenie 5:0, co w pewien sposób ustawiło dalszy przebieg seta. Duet Marcinowska/Jundziłł przeważał nad przeciwniczkami i spokojnie doprowadził do zwycięskiego końca.

Tym samym Ciężkowska i Łunio pożegnały się z turniejem, a Marcinowska i Jundziłł awansowały do drugiej rundy kwalifikacji. Ich rywalkami będą Japonki – Kashihara Miharu i Harumi Sakai.

Ciężkowska/Łunio (POL) – Marcinowska/Jundziłł (POL) 1:2
(22:20, 19:21, 7:15)