Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Madryt: Porażka Polaków w eliminacjach

Beach Pro Tour Madryt: Porażka Polaków w eliminacjach

W stolicy Hiszpanii rozpoczął się turniej Beach Pro Tour rangi Futures. W czwartek odbyły się eliminacje, w których wystartowali Jarosław Lech i Tomasz Jaroszczak. Nie były one jednak udane dla polskiego duetu, który już w pierwszym starciu przegrał w trzech setach z izraelską parą Idan Katriel/River Day.

Biało-czerwoni udanie weszli w mecz, wygrywając zaciętą inauguracyjną odsłonę. O jej wyniku zadecydowała bowiem dopiero gra na przewagi. Duet Lech/Jaroszczak triumfował ostatecznie 26:24. Nie poszedł jednak za ciosem. W drugiej partii lepiej zaprezentowali się reprezentanci Izraela. Przejęli inicjatywę i pokonali polski zespół 21:17, a to oznaczało, że triumfatorów spotkania wyłoni set numer trzy. W nim walka ponownie była wyrównana. Z końcówki punkt za punkt tym razem zwycięsko wyszli jednak Idan Katriel i River Day. Pokonali polski zespół 17:15 i to oni zameldowali się w finałowej fazie eliminacji.

Porażka Jarosława Lecha i Tomasza Jaroszczaka nie oznacza jednak, że w madryckiej imprezie zabraknie reprezentantów Polski. W turnieju głównym wystąpią bowiem rozstawieni z numerem czwartym Mikołaj Miszczuk i Mateusz Florczyk. Rywalizację rozpoczną w piątek.

Katriel/Day [ISR] – Lech/Jaroszczak [POL] 2:1
(24:26, 21:17, 17:15)