Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Madryt: Polki uległy Hiszpankom

Beach Pro Tour Madryt: Polki uległy Hiszpankom

W Madrycie rozpoczął się turniej główny rywalizacji z cyklu Beach Pro Tour – Futures. Marta Łodej i Małgorzata Ciężkowska w starciu grupy A mierzyły się z hiszpańskim duetem Soria/ González. Pierwszego seta Polki wygrały do 17. W kolejnych nie udało im się kontynuować skutecznej gry i przegrały do 12 oraz 10.

Po wygranej w kwalifikacjach Marta Łodej i Małgorzata Ciężkowska trafiły do grupy A. Ich pierwszymi przeciwniczkami były reprezentantki gospodarzy – Paula Soria Gutiérrez oraz Sofía González Racero. Początek spotkania układał się po myśli Polek, po ich asie serwisowym było już 6:3. Hiszpanki szybko odrobiły straty, gdy biało-czerwone nie poradziły sobie z przyjęciem wynik wyrównał się.

Łodej i Ciężkowska szybko ponownie przejęły inicjatywę, odskakując na 12:8. Nie brakowało przedłużonych wymian, ale na prowadzeniu pozostawały siatkarki z Polski. Inauguracyjnego seta zakończył udany kontratak biało-czerwonych.

Lepiej w drugiego seta weszły gospodynie, przy stanie 6:2 nastąpił czas. Chociaż po przerwie biało-czerwone przełamały rywalki, wciąż to Hiszpanki dyktowały warunki (10:6). Z czasem sytuacja na boisku nie ulegała zmianie, Łodej/Ciężkowska nie potrafiły znaleźć recepty na dobrą grę rywalek (13:8). Gospodynie dyktowały warunki, górowały nad rywalkami na siatce. Obu duetom zdarzało się popełniać błędy. Mimo starań biało-czerwone nie zdołały odrobić powstałych strat. Ostatnie punkty padały po autowych atakach Polek.

W trzecim secie Hiszpanki kontynuowały skuteczną grę (6:3). Seria siatkarek z Hiszpanii została dopiero przerwana przez kiwkę biało-czerwonych (9:4). W końcówce Polki odrobiły kilka punktów, ale nie udało im się realnie zagrozić rywalkom. Gdy przedłużoną akcję atakiem po prostej zamknęły gospodynie, to one cieszyły się ze zwycięstwa w całym meczu.