Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Madryt: Polki nie zdołały awansować do ćwierćfinału

Beach Pro Tour Madryt: Polki nie zdołały awansować do ćwierćfinału

Marta Łodej i Małgorzata Ciężkowska nie zdołały awansować do ćwierćfinału turnieju Beach Pro Tour Future w Madrycie. W decydującym o awansie meczu barażowym Polki uległy austriackiej parze Klinger/Klinger po zaciętym spotkaniu w dwóch setach. Tym samym nasze reprezentantki zakończyły udział w turnieju na miejscach 9-12.

Po zajęciu trzeciego miejsca w swojej grupie w turnieju Beach Pro Tour Future rozgrywanym w Madrycie Marta Łodej i Małgorzata Ciężkowska trafiły do barażu, w którym mogły walczyć o awans do ćwierćfinału. Ich rywalkami były siostry Ronja i Dorina Klinger z Austrii.

Od początku mecz był bardzo wyrównany, a żaden z zespołów nie chciał odpuścić nawet na krok. Nic dziwnego, że do rozstrzygnięcia pierwszego seta potrzebna była walka na przewagi. Niestety, w końcówce więcej zimnej krwi zachowały Austriaczki i to one wygrały pierwszą partię 22:20.

W drugim secie biało-czerwone pozwoliły odskoczyć rywalkom na kilka punktów, ale nie zamierzały rezygnować. Walka nie przyniosła jednak oczekiwanych rezultatów. Siostry Klinger nie dały się już naszym siatkarkom dogonić i wygrały tę partię do 16, a całe spotkanie 2-0. To oznacza, że Austriaczki zagrają w ćwierćfinale o awans do strefy medalowej, a Polki zakończyły już swój udział w turnieju na miejscach 9-12.