Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Madryt: Polacy grali w kwalifikacjach

Beach Pro Tour Madryt: Polacy grali w kwalifikacjach

fot. NLO SMS PZPS Spała

W czwartek zakończyły się kwalifikacje turnieju Beach Pro Tour w Madrycie. Wystąpiły w nich trzy polskie pary: Miszczuk/Kruk, Florczyk/Lejawa oraz Szałankiewicz/Czachorowski.  Ostatecznie tylko Mikołaj Miszczuk i Miłosz Kruk awansowali do turnieju głównego, w bezpośredniej walce o awans pokonali oni Jakuba Szałankiewicza i Aleksandra Czachorowskiego. 

W pierwszej rundzie kwalifikacji rywalami Mikołaja Miszczuka i Miłosza Kruka byli reprezentanci Belgii Laenen/Goset.  W pierwszym secie walka toczyła się praktycznie punkt za punkt, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowali biało-czerwoni. W drugi secie po wyrównanym początku Miszczuk i Kruk dominowali już na boisku przede wszystkim w ataku.Już w pierwszej rundzie kwalifikacji los skojarzył ze sobą dwie polskie pary.  Mateusz Florczyk i Filip Lejawa zagrali z Aleksandrem Czachorowskim i Jakubem Szałankiewiczem. W pierwszych dwóch setach na boisku toczyła się prawdziwa siatkarska wojna, żadna z ekip nie odpuszczała i w ostateczności było 1:1. Tie-breaka lepiej jednak weszli Szałankiewicz z Czachorowskim i szybko odskoczyli oni na 12:5. Takiej przewagi nie oddali już do końca.

Wyniki 1. rundy kwalifikacji: 

Laenen/Goset [BEL] – Miszczuk – Kruk [POL] 0:2
(19:21. 14:21)

Florczyk/Lejawa [POL] – Szałankiewicz/Czachorowski [POL] 1:2
(18:21, 21:19, 9:15)


W walce o awans do turnieju głównego Mikołaj Miszczk i Miłosz Kruk zmierzyli się z parą Czachorowski/Szałankiewicz. Premierową odsłonę wygrali po walce Miszczuk i Kruk przeważając chociażby w ataku. Czachorowski i Szałankiewicz nie ustępowali i wywalczyli tle-breaka.  W nim do mniej więcej stanu 10:8 walka była wyrównana, potem Kruk i Miszczuk uciekli rywalom i po wygranej 15:10 mogli świętować awans do turnieju głównego. W nim na początek zagrają z reprezentantami Słowenii – Zemljak/Pokeršnik J.

Szałankiewicz/ Czachorowski [POL] –  Miszczuk/Kruk [POL) 1:2
(18:21, 21:17, 10:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę