Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Madryt: Polacy grali w kwalifikacjach

Beach Pro Tour Madryt: Polacy grali w kwalifikacjach

W czwartek zakończyły się kwalifikacje turnieju Beach Pro Tour w Madrycie. Wystąpiły w nich trzy polskie pary: Miszczuk/Kruk, Florczyk/Lejawa oraz Szałankiewicz/Czachorowski.  Ostatecznie tylko Mikołaj Miszczuk i Miłosz Kruk awansowali do turnieju głównego, w bezpośredniej walce o awans pokonali oni Jakuba Szałankiewicza i Aleksandra Czachorowskiego.

W pierwszej rundzie kwalifikacji rywalami Mikołaja Miszczuka i Miłosza Kruka byli reprezentanci Belgii Laenen/Goset.  W pierwszym secie walka toczyła się praktycznie punkt za punkt, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowali biało-czerwoni. W drugi secie po wyrównanym początku Miszczuk i Kruk dominowali już na boisku przede wszystkim w ataku.

Już w pierwszej rundzie kwalifikacji los skojarzył ze sobą dwie polskie pary.  Mateusz Florczyk i Filip Lejawa zagrali z Aleksandrem Czachorowskim i Jakubem Szałankiewiczem. W pierwszych dwóch setach na boisku toczyła się prawdziwa siatkarska wojna, żadna z ekip nie odpuszczała i w ostateczności było 1:1. Tie-breaka lepiej jednak weszli Szałankiewicz z Czachorowskim i szybko odskoczyli oni na 12:5. Takiej przewagi nie oddali już do końca.

Wyniki 1. rundy kwalifikacji:

Laenen/Goset [BEL] – Miszczuk – Kruk [POL] 0:2
(19:21. 14:21)

Florczyk/Lejawa [POL] – Szałankiewicz/Czachorowski [POL] 1:2
(18:21, 21:19, 9:15)

W walce o awans do turnieju głównego Mikołaj Miszczk i Miłosz Kruk zmierzyli się z parą Czachorowski/Szałankiewicz. Premierową odsłonę wygrali po walce Miszczuk i Kruk przeważając chociażby w ataku. Czachorowski i Szałankiewicz nie ustępowali i wywalczyli tle-breaka.  W nim do mniej więcej stanu 10:8 walka była wyrównana, potem Kruk i Miszczuk uciekli rywalom i po wygranej 15:10 mogli świętować awans do turnieju głównego. W nim na początek zagrają z reprezentantami Słowenii – Zemljak/Pokeršnik J.

Szałankiewicz/ Czachorowski [POL] –  Miszczuk/Kruk [POL) 1:2
(18:21, 21:17, 10:15)