Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour La Paz: Polki zaczęły od zwycięstwa

Beach Pro Tour La Paz: Polki zaczęły od zwycięstwa

W meksykańskim La Paz rozpoczęły się kwalifikacje do turnieju głównego z cyklu Beach Pro Tour. Od zwycięstwa zmagania w nich zaczęły Marta Łodej i Katarzyna Kociołek, które w dwóch setach pokonały rywalki z Kanady.

W meksykańskim La Paz zaczęła się kolejna rywalizacja na piasku. W pierwszej rundzie kwalifikacji wśród kobiet wystartowała jedna polska para – Marta Łodej i Katarzyna Kociołek, która zmierzyła się z kanadyjskim duetem McBain/Belanger.

Początek meczu był zacięty, ale szybko do głosu zaczęły dochodzić Kanadyjki, które po asie serwisowym Belanger objęły prowadzenie 8:5. Nie złamało to biało-czerwonych, które po kontrach Marty Łodej odrobiły straty (11:11). Do gry po ich stronie włączyła się Katarzyna Kociołek, a z czasem zaczęły przejmować inicjatywę na boisku. W końcu doczekały się też na błędy rywalek, co dało im prowadzenie 17:14. Jednak dzięki McBain rywalki doprowadziły do batalii na przewagi. Ostatnie słowo należało do Polek, które między innymi po asie serwisowym Kociołek przechyliły szalę zwycięstwa w premierowej odsłonie na swoją stronę (22:20).

W drugim secie biało-czerwone próbowały pójść za ciosem. Wykorzystały kilka błędów rywalek, a po punktowej zagrywce Łodej wysforowały się na prowadzenie 6:4, ale Kanadyjki szybko wróciły do gry. Na szczęście biało-czerwone grały skutecznie na siatce, a po asie serwisowym Kociołek ponownie zbudowały sobie solidną nadwyżkę (14:10). Przeciwniczki stać było jeszcze na jeden zryw, po którym zbliżyły się na dwa oczka, ale przewaga naszych siatkarek w ataku była na tyle duża, że zbliżały się do zwycięstwa (18:15). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie, a Łodej poprowadziła polski duet do zwycięstwa (21:17).

Kociołek/Łodej (POL) – McBain/Belanger (CAN) 2:0
(22:20, 21:17)