Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour La Paz: Polki nie przebrnęły przez kwalifikacje

Beach Pro Tour La Paz: Polki nie przebrnęły przez kwalifikacje

Na drugiej rundzie kwalifikacji swój udział w turnieju z cyklu Beach Pro Tour w La Paz zakończyły Marta Łodej i Katarzyna Kociołek. Polki w spotkaniu decydującym o awansie do zmagań głównych po zaciętym boju przegrały z hiszpańskim duetem Carro/Lobato 1:2.

Marta Łodej i Katarzyna Kociołek swój udział w zmaganiach w meksykańskim La Paz zaczęły od kwalifikacji. W pierwszej rundzie dość gładko pokonały rywalki z Kanady, ale w drugiej czekało na nie znacznie trudniejsze zadanie, bowiem ich przeciwniczkami była doświadczona hiszpańska para – Carro/Lobato.

Od początku meczu walka była bardzo zacięta. Na siatce oczka zdobywała Łodej, ale odpowiadała jej Lobato. Mimo że Hiszpanki popełniały masę błędów (w premierowej odsłonie aż 8), to biało-czerwone nie potrafiły tego wykorzystać. W kluczowych momentach czapami popisywała się Carro, która dołożyła też asa serwisowego. W efekcie w końcu zarysowała się niewielka przewaga siatkarek z Półwyspu Iberyjskiego. W końcówce pierwszej odsłony nie zmarnowały one szansy na zwycięstwo, a Carro przypieczętowała ich sukces w tej części spotkania (21:19).

W drugim secie ponownie często wynik był na styku, ale na siatce rozkręcała się Łodej, którą od czasu do czasu skutecznymi zagraniami wspierała Katarzyna Kociołek. Biało-czerwone grały mądrzej, bo w tym fragmencie meczu nie dały się zablokować ani razu. Dodatkowo asa serwisowego dołożyła Łodej, a Hiszpanki nieco spuściły z tonu. W efekcie tym razem to Polki wypracowały sobie niewielką zaliczkę, którą utrzymały do końca seta. Ta część meczu padła ich łupem 21:18, a o losach spotkania musiał zadecydować tie-break.

W nim ponownie obie pary szły łeb w łeb. Hiszpanki popełniały więcej błędów (Polki tylko jeden w tym secie), ale zyskały przewagę na siatce. Szczególnie skuteczna w ataku była Lobato. Biało-czerwone próbowały odpowiadać w polu serwisowym, w którym punktowały zarówno Łodej, jak i Kociołek, ale to nie wystarczyło. Ostatnie słowo należało bowiem do przeciwniczek, które ostatecznie triumfowały 15:13, zamykając naszym siatkarkom drogę do turnieju głównego.